Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Odcięli dojazd do lotniska w Modlinie. Musieli ewakuować 250 osób
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 20.02.2024 14:41

Odcięli dojazd do lotniska w Modlinie. Musieli ewakuować 250 osób

Lotnisko w Modlinie
fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Lotnisko w Modlinie pozostaje jednym z największych portów w Polsce. Niestety w piątek 16 lutego ponad 250 pasażerów musiało nagle opuścić budynek. Wszystko przez błąd jednego z nich.

O całym zajściu Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek 19 lutego. Funkcjonariusze przypomnieli, jak ważna jest czujność podczas pobytu na lotnisku.
 

Ewakuacja Modlina i zamknięcie dróg. Wszystko przez bagaż

W piątek 16 lutego na parkingu lotniska w Modlinie znaleziono szarą walizkę. Reakcja służb była natychmiastowa i zgodna z procedurami. Przez głośniki lotniskowe próbowano znaleźć właściciela. Ponieważ nikt nie odpowiedział na wezwanie, konieczne było wyznaczenie strefy bezpieczeństwa i wezwanie pirotechników. W konsekwencji doszło też do ewakuacji i zamknięcia dróg w pobliżu lotniska.

Na miejsce ściągnięto sprzęt, a saperzy uważnie przyjrzeli się zawartości bagażu. Gdyby nie byli pewni, co znajduje się w środku, konieczne byłoby użycie działka wodnego. Wszystkie czynności bywają czasochłonne, przez co w konsekwencji może dochodzić do opóźnienia lotów. 

Dlaczego ludzie porzucają swoje bagaże?

Bagaże mogą być pozostawione z powodu roztargnienia lub nieuwagi, na przykład gdy właściciel walizki idzie na zakupy lub do toalety, nie zabierając jej ze sobą. Czasami torba podróżna zostaje porzucona, ponieważ przekracza limit wagowy i wymaga dodatkowej opłaty.

Zdarza się również, że pozostawiona walizka jest pusta, ponieważ przedmioty zostały przeniesione do innej torby. W takich sytuacjach zaleca się pozostawienie walizki otwartej w pobliżu kosza na śmieci, ponieważ umieszczenie jej w mało widocznym i trudno dostępnym miejscu może utrudnić pirotechnikom skuteczną interwencję.

Mandat za pozostawienie bagażu

Podróżujący powinni być czujni i nie zostawiać swoich bagaży bez nadzoru. To pomoże uniknąć opóźnień, problemów oraz mandatów, które nie są najlepszym początkiem wakacji. Niestety, taki finał miał piątkowy incydent. Podróżny, który zgłosił się po bagaż w niedzielę, został ukarany najwyższym możliwym mandatem.