Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Turystyka > Nieodkryty kierunek na celowniku Polaków. Świetne wieści na horyzoncie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.02.2024 06:46

Nieodkryty kierunek na celowniku Polaków. Świetne wieści na horyzoncie

 Oman
fot. Canva

Polskie Porty Lotnicze poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z portami lotniczymi na Bliskim Wschodzie. Współpraca będzie możliwa już niedługo. 

To świetne wieści dla tych, którzy lubią odkrywać mniej znane kierunki.

Polecimy do Omanu?

Jak informują Polskie Porty Lotnicze, właśnie podpisano list intencyjny z Oman Airports Management Company mający na celu nawiązanie współpracy i określenie potencjału ruchu lotniczego między Polską a Omanem. 

Spółki chcą się wzajemnie rozwijać i badają nowe rynki. W ramach deklaracji obie strony zobowiązują się do wspólnego poszukiwania nowych możliwości współpracy, wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania portami oraz realizacji projektów mających na celu zachęcenie linii lotniczych do uruchomienia tras pomiędzy krajami.

List intencyjny z Oman Airports Management Company

"Podpisanie listu intencyjnego z Oman Airports Management Company jest dla nas ważnym krokiem w kierunku zacieśnienia relacji międzynarodowych oraz budowy silnych partnerstw w sektorze lotniczym" - tłumaczy Stanisław Wojtera, Prezes Polskich Portów Lotniczych S.A. i członek zarządu ACI Europe.

"Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie liczne korzyści dla obu stron, a w szczególności dla podróżnych korzystających z lotnisk zarządzanych przez nasze spółki” - dodaje.

Dokąd polecimy?

Jest szansa, że z Polski w niedalekiej przyszłości polecimy do portów w Sułtanacie Omanu, które obsługuje OAMC. Mowa o: Międzynarodowym Portem Lotniczym Maskat, Salalah, Duqm oraz Sohar.

Podpisanie listu intencyjnego stanowi wyraz zaufania i gotowości obu firm do wspólnego działania na rzecz doskonalenia obsługi lotniczej i tworzenia innowacyjnych rozwiązań w sektorze lotnictwa. To także krok w budowaniu silnych relacji międzynarodowych i rozwijaniu potencjału Lotniska Chopina jako kluczowego węzła komunikacyjnego w Polsce.