Turysci.pl > Zakopane

Zakopane

Krupówki
24.03.2022 22:24 Zakopane: od 23 marca zaczną się wielkie utrudnienia dla kierowców, turyści powinni wiedzieć

Sezon zimowy w zasadzie dobiegł już końca, ale to wcale nie oznacza, że Zakopane nie może liczyć na turystów. Ci zjeżdżają do miasta niemalże przez cały rok. Teraz muszą być jednak przygotowani na pewne utrudnienia. To samo tyczy się zresztą mieszkańców, bo problem dotknie wszystkich.O co dokładnie chodzi? Kłopotliwe okażą się nowe ustalenia w ruchu drogowym w mieście. Wszystko przez remont newralgicznego dla komunikacji miejsca.

Zakopane
24.03.2022 22:23 Zakopane: turyści odwołują rezerwacje, hotelarze zaniepokojeni

Skutki trwającej na Ukrainie wojny zaczynają być widocznie także w branży turystycznej na Podhalu. Powodem zmniejszonej liczby turystów są rosnące ceny mediów czy paliwa. Dodatkowo goście z zagranicy po prostu boją się przyjeżdżać do Polski.Sytuacja na Ukrainie i związana z nią niepewność oraz rosnące ceny mediów czy paliwa odbija na się na polskiej branży turystycznej. Jak mówi Emilia Glista z agencji Joint System, która wspomaga podhalańską branżę hotelarską w pozyskiwaniu klientów, w ostatnich dniach wiele turystów z zagranicy anulowało swoje pobyty. "Niektórzy mówili, że po prostu boją się do nas przyjechać".

michal-lis-yW1NYx2GFQo-unsplash
24.03.2022 22:23 Zakopane pod śniegiem. Ma sypać przez całą dobę

Nad ranem Zakopane nawiedziły intensywne opady śniegu, które potrwają dzisiaj przez cały dzień. Lokalne media piszą o utrudnieniach na zakopiance. Uważać trzeba również na szlakach, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki.Według informacji przekazanych przez Tygodnik Podhalański śnieg w Zakopanem ma sypać przez całą dobę. Dzisiejsze prognozy mówią o opadach sięgających nawet 20 cm oraz ochłodzeniu.Od środy spodziewane jest jednak ocieplenie i przelotne opady śniegu. Kolejne dni będą coraz cieplejsze - w środę i czwartek termometry pokażą do 4 st. C. Wtedy również zapowiadana jest poprawa pogody i słoneczne dni. https://www.facebook.com/tygodnikpodhalanski/posts/5414516968576472

morskie oko
24.03.2022 22:22 Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Policjanci uratowali rodzinę z małym dzieckiem

W niedzielę na drodze do Morskiego Oka doszło do wypadku z udziałem rodziny z małym dzieckiem. Pomocy udzielili im policjanci, którzy uwolnili ich samochód z zaspy. Teraz na mail komendy w Zakopanem przyszło podziękowanie od właścicieli pojazdu. Sytuacja na drodze do Morskiego Oka w niedzielę była bardzo trudna. Policjanci musieli zmobilizować wszystkie siły. Pod numer alarmowy zadzwoniła m.in. kobieta, która wraz z rodziną utknęła samochodem w zaspie śnieżnej w rejonie Głodówki.

Zakopane
24.03.2022 22:22 Turystka pokazała paragon z restauracji w Zakopanem. "Najlepsze jedzenie na Podhalu"

Popularna na TikToku testerka opublikowała na swoim kanale relację z wyjścia do jednej z ekskluzywnych restauracji w Zakopanem. Chociaż dziewczyna za kolację dla dwóch osób zapłaciła niemal 700 zł, nie żałuje wydanych pieniędzy i chwali obsługę i serwowane dania.Agnieszka na swoim kanale TikToku testuje jedzenie w różnych restauracjach w Polsce i poleca miejsca, które jej zdaniem warto odwiedzić. Ostatnio wybrała się do jednej z droższych restauracji w Zakopanem, a relację z wyjścia klasycznie zamieściła na swoim profilu.

oscypek
24.03.2022 22:22 Chcesz kupić zimą prawdziwego oscypka? Obejdziesz się ze smakiem, górale mają pewien sekret

Zjedzenie oscypka dla niektórych jest obowiązkowym punktem podczas wizyty w Zakopanem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że produkt ten w rzeczywistości jest sezonowy i kupienie go zimą jest praktycznie niemożliwe. Serki, które górale sprzedają obecnie są również bardzo smaczne, ale tak naprawdę są to podróbki.Wyjaśnijmy na wstępie, że prawdziwy oscypek to twardy, wędzony ser produkowany na polsko-słowackim pograniczu w Karpatach, który od 14 lutego 2008 r. jest produktem regionalnym chronionym przez prawo unijne.Oscypek, aby był oryginalny, musi on składać się z minimum 60 proc. mleka owczego i maksymalnie 40 proc. mleka krowiego. Zatem z całą pewnością nie można nazwać tak sera, który został w całości zrobiony z mleka krowiego.

271807155 1724428634431255 8024870439257479824 n
24.03.2022 22:22 TOPR opublikował zdjęcie poszukiwanego turysty. Ratownicy proszą o kontakt

Pan Andrzej przedwczoraj wyruszył na wycieczkę granią Tatr Zachodnich i ślad po nim zaginął. Trwają poszukiwania turysty. Ratownicy opublikowali zdjęcie mężczyzny i proszą o kontakt każdą osobę, która mogła spotkać go na szlaku. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opublikowali zdjęcia zaginionego turysty wraz z komunikatem. Wszystkie osoby, które spotkały podobną osobę, proszone są o kontakt - numer 18 20 634 44.

mountains-g789317107 1280
24.03.2022 22:22 Czarna seria w Tatrach. Nie żyje turysta poszukiwany od wczoraj

Tragiczny finał poszukiwań w Tatrach Zachodnich. Ratownicy znaleźli ciało 46-latka po północy w Dolinie Jarząbczej. Mężczyzna poszukiwany był od wczorajszego wieczora.Czarna seria w Tatrach trwa. Niedawno informowaliśmy o śmierci trzech osób, które w ubiegły weekend wybrały się na Gerlach, a dzisiaj media obiegła informacja o śmierci kolejnego turysty.

policja
24.03.2022 22:22 Wypadki pod Tatrami w długi weekend. Policja: "rekordzista miał w organizmie 2.6 promila alkoholu"

Policja w powiecie tatrzańskim odnotowała w miniony weekend dwa wypadki i dziewiętnaście kolizji, w których cztery osoby zostały ranne. Jak poinformowano, jeden kierowca „stracił” prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości, a trzech nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych. Miniony weekend w Zakopanem był bardzo intensywny nie tylko dla ratowników, ale również dla Policjantów. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji przekazał w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim, co działo się w długi weekend na drogach pod Giewontem.

Polska
24.03.2022 22:22 Nieprzygotowani turyści na zamkniętym szlaku. Liczne interwencje ratowników w Tatrach

Miniony weekend w Tatrach był bardzo intensywny dla ratowników. Udzielili oni pomocy m.in. turystom ubranym nieodpowiednio do panujących warunków, którzy utknęli na zamkniętym szlaku Przełęczy Tomanowej.Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tylko w sobotę przeprowadzili 10 akcji ratunkowych, w których udzielili pomocy 14 osobom.

PKP
24.03.2022 22:22 Awaria pociąg PKP do Zakopanego. Pasażerowie czekają już kilka godzin

W poniedziałek rano doszło do awarii pociągu PKP InterCity Podhalanin w stronę Zakopanego. Jak poinformował Tygodnik Podhalański, wewnątrz na odjazd oczekuje kilkuset pasażerów.Pociąg PKP InterCity Podhalanin wyruszył ze Szczecina o godz. 18.23 i według rozkładu już powinien być w Zakopanem. Niestety, jak wskazuje Tygodnik Podhalański, po podróży pełnej opóźnień maszyna ugrzęzła na stacji Brzeźnica koło Skawiny.

Równina Krupowa
24.03.2022 22:22 Pokazali, jak wygląda teraz Zakopane po sylwestrze TVP. Wideo trafiło do sieci

Jak co roku w Zakopanem odbył się "Sylwester Marzeń" stacji TVP. Turyści z całego kraju zjechali się na Równie Krupową, aby podziwiać największe gwiazdy polskiej, jak i zagranicznej muzyki. Niestety, w trakcie imprezy teren został całkowicie zdewastowany."Sylwester Marzeń" jest jednym z największych i najhuczniej obchodzonych wydarzeń w Polsce. 31 stycznia 2021 na zakopiańskiej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Jason Derulo czy Zenek Martyniuk. Po koncercie organizatorzy zostawili na Równi Krupowej straszny bałagan.

Pensjonat, Zakopane
24.03.2022 22:22 Zakopane: znaczne szkody po sylwestrowym oblężeniu miejscowości przez turystów

Po roku przerwy do Zakopanego powrócił "Sylwester Marzeń z Dwójką" organizowany przez TVP. Mimo że medialne echa wydarzenia zaczynają cichnąć, z pewnością długo nie zapomną go właściciele części tatrzańskich pensjonatów. Za sprawą niektórych turystów spotkała ich bowiem nie, przywoływana przez jedną z gwiazd noworocznej imprezy miłość, ale dodatkowa praca związana z karygodnym zachowaniem gości.

Białka Tatrzańska
24.03.2022 22:22 Tłumy w Zakopanem. Turyści nie przestraszyli się Omikronu

Mimo wciąż trwającej czwartej fali koronawirusa, a także pojawienia się nowego wariantu – nazwanego Omikron – w Zakopanem (podobnie jak co roku) pojawiły się tłumy turystów. Odwiedzający stolicę Tatr szczelnie wypełnili stoki i szlaki, można było spotkać ich także na Krupówkach i Gubałówce.

Zakopane
24.03.2022 22:22 Zakopiańska policja ostrzega turystów. Można naciąć się na oszustów

Funkcjonariusze ostrzegają odwiedzających tłumnie Zakopane przed wykorzystującymi okazje oszustami. Na policje coraz częściej zgłaszają się bowiem turyści, informujący, że opłacona przez nich z góry kwatera nie istnieje.

zakopane
24.03.2022 22:22 Ogromne korki na Zakopiance

Zakopane zawsze jest w okresie Sylwestra mocno oblężone, a w tym roku, gdy do miasta powrócił Sylwester Marzeń z Dwójką, turystów było jeszcze więcej. Nic więc dziwnego, że okoliczne drogi zostały zakorkowane, gdy większość z nich postanowiła wyjeżdżać z miasta pod koniec weekendu.Powrót z Zakopanego w Nowy Rok był akurat wyjątkowo sprawny. Z zimowej stolicy Polski do Krakowa można było dojechać według planu, czyli w nieco ponad 2 godziny. Jak sytuacja na drodze wyglądała następnego dnia?

Sylwester
24.03.2022 22:22 Last minute na Sylwestra w Zakopanem. "Oferty potrafią być incydentalnie dość drogie"

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wielu Sylwester w Zakopanem. Niestety, ci, którzy nie zarezerwowali jeszcze noclegów w nadziei na atrakcyjne oferty last minute, mogą się przeliczyć.Sylwester w Zakopanem zapowiada się gorąco. Hotelarze w tym roku nie narzekają na brak gości i w większości mają już prawie komplet rezerwacji. W sieci zaczęły pojawiać się jednak oferty last minute.

zakopane
24.03.2022 22:22 Zakopane przygotowuje się na Sylwestra. Będzie więcej pociągów i patroli policyjnych

Zakopane przygotowuje się na przyjazd sylwestrowych gości. Według szacunków branży hotelarskiej zajętych jest ok. 90 proc. miejsc. Turyści, którzy przyjadą, muszą liczyć się z korkami i tłokiem. Zapowiadane są dodatkowe pociągi pod Tatry i więcej patroli policyjnych.Za kilka dni w Zakopanem zrobi się gorąco. Zainteresowanie Sylwestrem w górach jest bardzo duże, co przełoży się na utrudnienia dla podróżujących.- Już w tej chwili większość obiektów na wypełnione grafiki w dużej części. Dotyczy to zarówno najdroższych hoteli pensjonatów, jak i prywatnych kwater – mówi Gazecie Krakowskiej Emilia Glista z agencji Joint System.

Policja Zakopane
24.03.2022 22:22 Liczne interwencje policji pod Tatrami. Niektórzy turyści spędzili święta w areszcie

W świąteczny weekend policja odnotowała 167 interwencji w tym 16 kolizji drogowych. Kilka nietrzeźwych osób zostało aresztowanych. Mimo dużego nagromadzenia turystów nie doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych, drogowych lub losowych nie było. Święta Bożego Narodzenia to czas wytężonej pracy tatrzańskich policjantów, którzy od wigilijnego piątku pilnowali bezpieczeństwa mieszkańców i licznie przybyłych pod Tatry turystów. Przełożyło się to na 167 interwencji.

Zakopane
24.03.2022 22:22 Odpalili fajerwerki w Zakopanem mimo zakazu. "Takie pokazy będą się pewnie nasilać"

W Zakopanem minionej nocy słychać było wystrzały fajerwerków. Ktoś odpalił kilka sztucznych ogni jeszcze tydzień przed sylwestrem, wbrew obowiązujących w regionie przepisom - relacjonuje Tygodnik Podhalański. Od dwóch lat w Zakopanem obowiązuje zakaz strzelania fajerwerkami w miejscach publicznych takich jak drogi, place i nieruchomości miejskie. Mimo to ktoś zdecydował się na odpalenie sztucznych ogni.

Zakopane
24.03.2022 22:21 Fałszywe oferty noclegów w Zakopanem. Jak nie dać się oszukać?

Fałszywe noclegi w Zakopanem to prawdziwa plaga, zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym, gdy zainteresowanie jest największe. Pani Sabina opisała, w jaki sposób została oszukana, a policja radzi, jak uniknąć oszustów.Fałszywe noclegi w Zakopanem pojawiają się regularnie, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym, czyli najgorętszym sezonie pod Tatrami. Warto wiedzieć, jak chronić się przed oszustami.

landscape-g9bb5d3d25 1280
24.03.2022 22:21 Silne opady śniegu w Zakopanem. Trudne warunki na szlakach, wydano szereg ostrzeżeń

Intensywne opady śniegu w Zakopanem potrwają dzisiaj cały dzień. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla regionów górskich. Na drogach panują bardzo trudne warunki i doszło już do paru wypadków.Turyści, którzy wyjechali lub wybierają się dzisiaj do Zakopanego, muszą liczyć się z bardzo trudnymi warunkami zarówno w górach, jak i na drogach. Ostrzeżenia wydały m.in. IMGW i TOPR.

people-gee5f7543c 1280
24.03.2022 22:21 Pociągi wracają do Zakopanego. Czas dojazdu skróci się o godzinę

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że od 22 grudnia wracają bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Kolejny etap remontu trasy kolejowej pod Tatry, który trwał od początku września, dobiegł końca.Zgodnie z informacją przekazaną przez PKP, w nowym rozkładzie jazdy przewidziano 14 relacji dalekobieżnych m.in. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy, a także połączenia regionalne.

Zakopane
24.03.2022 22:21 Odwilż w Zakopanem. Na tatrzańskich szlakach panują trudne warunki

W czwartek pogoda w Zakopanem nie będzie rozpieszczać. Synoptycy przewidują dzisiaj odwilż oraz opady deszczu ze śniegiem. W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki - ostrzega TPN.Turyści, którzy planowali spędzić przedświąteczny weekend w Zakopanem, dzisiaj mogą się nieźle zaniepokoić. W czwartek prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. Następne dni przyniosą jednak opady śniegu.

Zakopane
24.03.2022 22:21 Sylwester pod Tatrami. IGHP: blisko 3/4 hoteli ma mniej niż 30 proc. rezerwacji

Święta i Sylwester zbliżają się wielkimi krokami, a w Zakopanem i okolicznych miejscowościach można jeszcze znaleźć sporo wolnych miejsc w pensjonatach i hotelach. Specjaliści tłumaczą, że przez pandemię turyści o wiele ostrożniej podchodzą do rezerwacji.Blisko 3/4 hoteli ma mniej niż 30 proc. rezerwacji na grudzień - poinformowała Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Jak wskazuje, niski poziom rezerwacji związany jest z niepewnością i wstrzymywaniem się z decyzją o wyjeździe do ostatniej chwili.- Teraz mamy taki czas, że ludzie na ostatnią chwilę decydują o przyjeździe. Wszyscy się obawiają, dużo jest też anulacji - przyznaje Bartłomiej Bryjak z jednego z zakopiańskich pensjonatów w rozmowie z RMF24.

Zakopane
24.03.2022 22:21 Święta i Sylwester w Zakopanem. Policja ostrzega przed oszustami

Policja z Zakopanego ostrzega turystów przed ogłoszeniami o fałszywych kwaterach do wynajęcia na święta. Funkcjonariusze wyjaśniają, jak sprawdzić miejsce, do którego zamierzamy się wybrać czy przyszłego gospodarza.Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester to czas, który Polacy lubią spędzać na zimowych wyjazdach w góry. Niestety, jest to też okres, gdy w Internecie pojawia się wysyp fałszywych ofert wynajmu kwater. Policja wyjaśnia, jak nie dać się oszukać.

door-g44022d1e0 1280
24.03.2022 22:21 Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Policjanci z Zakopanego zatrzymali parę, która podróżując z dzieckiem, pod pozorem poszukiwania kwatery, okradła pensjonat i innych turystów - poinformował Tygodnik Podhalański. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu zatrzymanych.Zakopiańska policja zatrzymała parę złodziei z województwa świętokrzyskiego. Do zdarzenia doszło 27 listopada w pensjonacie w Kościelisku.

nie żyje
24.03.2022 22:21 TOPR poinformował o śmierci Jerzego Mitkiewicza. Taternik, ratownik i przewodnik tatrzański miał 94 lata

TOPR poinformował w sobotę, że w wieku 94 lat zmarł Jerzy Mitkiewicz. Był taternikiem, alpinistą, przewodnikiem tatrzańskim, i wieloletnim kierownikiem obserwatorium na Kasprowym Wierchu.TOPR przekazał smutną wiadomość o śmierci swojego dawnego ratownika. Jerzy Mitkiewicz był również uznanym taternikiem i meteorologiem. Zmarł 27 listopada 2021 roku w wieku 94 lat.