Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tatry. Szukali turysty, a znaleźli tajemnicze zwłoki
Natalia Księżak
Natalia Księżak 09.04.2024 08:43

Tatry. Szukali turysty, a znaleźli tajemnicze zwłoki

tatry
fot.Shutterstock/Kamil Mazuerk

W poniedziałek, 8 kwietnia ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili w Tatrach poszukiwania zaginionego turysty. Odnaleźli jednak zagadkowe, ludzkie szczątki. Sprawę bada teraz zakopiańska policja.

Ciało odkryto w rejonie Ciemniaka w masywie Czerwonych Wierchów. 

TOPR poszukuje zaginionego turysty w Tatrach

Ratownicy TOPR natrafili na ciało w Tatrach Zachodnich w okolicach Ciemniaka. Szczyt znajduje się tuż przy granicy ze Słowacją i jest najdalej wysuniętym na zachód w masywie Czerwonych Wierchów.

Jako pierwsza sprawę opisała “Gazeta Krakowska”. Według "Gazety Wyborczej", ratownicy prowadzili w tym rejonie poszukiwania turysty, który zaginął w listopadzie 2023 r. podczas silnych opadów śniegu. Wtedy też natrafili na niezidentyfikowane do tej pory zwłoki…

 

Ratownicy odnaleźli ciało w Tatrach Zachodnich

Ciało zmarłego zostało przetransportowane śmigłowcem do Zakopanego. Na razie służby nie podają żadnych szczegółów dotyczących tragicznego znaleziska. 

Dyżurny ratownik TOPR poinformował nas o odnalezieniu zwłok w Tatrach. Na razie nie znamy szczegółów. Gdy ciało zostanie przetransportowane do Zakopanego, będziemy ustalać tożsamość tej osoby i okoliczności śmierci” - poinformował asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

 

TOPR apeluje o ostrożność. Mimo wiosennej pogody, nadal jest niebepiecznie

W Tatrach panuje piękna, wiosenna pogoda. Na szlaki przez weekend wybrało się wielu turystów. Mimo wspaniałej aury, służby przypominają, że powyżej 1800 metrów obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy apelują o ostrożność. 

“Śnieg zalegający w wyższych partiach Tatr jest mokry, ciężki i grząski. Miejscami jest on wytopiony do warstwy skał. Należy zachować szczególną ostrożność” - informuje TPN.

Zobacz też: B