Pogoda w południowych regionach Polski nie będzie sprzyjać turystyce. Obowiązują alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, silnym wiatrem i zawiejami śnieżnymi. Pogoda może zaskoczyć turystów, którzy wyjechali na ferie w góry. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla południowych regionów Polski ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia.
Pogoda w sobotę może być szczególnie niebezpieczna w dwóch województwach. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północno-zachodniej części kraju. Turyści planujący wyjazd na ferie będą musieli uważać.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali. Wiatr w porywach może osiągać nawet do 120 kilometrów na godzinę. Synoptycy nie wykluczają także pojawienia się burz.
Pogoda w weekend może zaskoczyć turystów, którzy zaplanowali wyjazd na ferie. Będzie wiał silny wiatr, który w porywach może rozpędzać się do około 100 kilometrów na godzinę nie tylko na Wybrzeżu i w górach, lecz także na nizinach. Pogoda w piątek będzie wietrzna, do tego wystąpią opady. Sytuacja pogorszy się jeszcze w weekend, kiedy prognozowany jest silny wiatr w całym kraju, a także wahania ciśnienia.
Wieś Chochołów położona jest na wysokości ok. 750 m n.p.m., tuż przy granicy polsko-słowackiej, nad rzeką Czarny Dunajec. Nazywana jest żywym skansenem, ze względu na wyjątkową, drewnianą zabudowę.Chochołów to wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czarny Dunajec. Na stałe mieszka w nim ok. 1 300 mieszkańców, jednak turyści powinni się nią bardzo zainteresować.
Pogoda w niektórych częściach kraju nie sprzyja kierowcom. Warunki do jazdy na zachodzie i północy Polski mogą być trudne. IMGW ogłosił ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami oraz marznącymi opadami powodującymi gołoledź.Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Turyści, którzy planowali wyjazd na ferie muszą szczególnie uważać.
Chcesz zaznać rozkoszy górskich widoków, a jednocześnie uniknąć tłoku i zalewu innych turystów, jak w Zakopanem? Rozważ wizytę w Górach Izerskich: niezwykły klimat, ogrom szlaków turystycznych oraz naturalne surowce lecznicze czekają w takich miejscach, jak Świeradów-Zdrój, zwany perłą uzdrowisk dolnośląskich. Magicznym punktem na mapie tego terenu jest Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit***, który teraz można zarezerwować w wyjątkowej cenie, które rozpoczynają się już od 250 zł/noc.Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit*** położony jest na obrzeżach Świerardowa-Zdroju, u stóp Gór Izerskich, których panoramę można podziwiać z okien przybytku. Tylko przez kilka dni nocleg w tej wyjątkowo malowniczej scenerii można zarezerwować w wyjątkowo niskiej cenie.
Legendarny Hotel Astor*** w Jastrzębiej Górze zmienia się specjalnie dla swoich gości. Odwiedzający poznają zupełnie nowy wymiar relaksu i zabawy. Zapewnisz swojej rodzinie wakacje w niespotykanej dotąd odsłonie, korzystając z fantastycznej promocji. Odwiedzający nie mają wątpliwości – Hotel Astor*** w Jastrzębiej Górze zbiera najwyższe noty dzięki przyjaznej, przystosowanej do rodzin przestrzeni i niepowtarzalnej atmosferze. Teraz można zarezerwować nocleg w wyjątkowej cenie już od 334 zł/noc.
Część Polaków może obawiać się o swoje ferie zimowe w związku z wtorkowym komunikatem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który poinformował "o przekroczeniu tragicznej liczby" 100 tys. zmarłych na COVID-19. Rzecznik rządu zapewnił jednak, że nowe restrykcje nie są na razie planowane.Rzecznik rządu Piotr Müller, który był gościem w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, zapytany został o ewentualny scenariusz zaostrzenia lub wprowadzenia nowych obostrzeń jeszcze przed feriami. Jego odpowiedź może ucieszyć wielu rodziców.
Miniony weekend w Tatrach był dla ratowników bardzo intensywny. Adam Marasek, toprowski kronikarz, podsumował długi weekend pod względem wypadków. Warunki również teraz nie sprzyjają wyjściom w góry.Ratownicy ostrzegają, że w Tatrach występują zalodzenia szlaków, zboczy i wystające ze śniegu trawy i kamienie. Mimo trudnych warunków w miniony długi weekend na szlakach i poza nimi pojawiło się wielu turystów i narciarzy skitourowych. Doszło również do wielu wypadków spowodowanych głównie poślizgnięciami upadkami z wysokości.
Na jeziorze Niegocin w Ekomarinie w Giżycku omal nie doszło do tragedii. Pod mężczyzną, który w nocy postanowił wejść na zamarzniętą taflę, załamał się lód. Wszystko nagrało się na zainstalowanej w porcie kamerze.Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora. Jak wskazują lód nie jest jednolity - w jednym miejscu jego grubość może wynosić pięć centymetrów, a w innym dwa. Przekonał się o tym mężczyzna widoczny na nagraniu z kamery zainstalowanej w porcie Ekomarina w Giżycku.
Pustynia Błędowska to jedno z tych miejsc na mapie naszego kraju, które zdecydowanie trzeba odwiedzić. "Polska Sahara" nazywana jest dziełem samego diabła, a na jej terenie wcale nie tak trudno się zgubić. Gdzie dokładnie znajduje się to miejsce i jak do niego dojechać?Pustynia Błędowska to obszar leżący na granicy województw małopolskiego i śląskiego, niedaleko miejscowości Olkusz. "Dzieło diabła" najlepiej podziwiać z trzech punktów widokowych lub udać się w podróż szlakiem, na którym kręcono najpopularniejsze z polskich seriali. Gdzie leży to niesamowite miejsce?
1 lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym zostanie skrócona do 270 dni – wynika z komunikatu Ministra Zdrowia. Skrócony zostanie także okres ważności dokumentu po dawce przypominającej.Certyfikaty COVID do tej pory ważne były przez 12 miesięcy od przyjęcia pełnego preparatu. Następnie ogłoszono, że przyjmując dawkę przypominającą, można wydłużyć jego ważność o kolejny rok. Od 1 lutego oba te terminy ulegną jednak skróceniu.
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we wtorek po południu pomogli turyście, który utknął na Orlej Perci. W górach panują obecnie bardzo trudne warunki na szlakach.Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że wielu turystów wybiera się w wyższe partie Tatr. Niestety, nie każdy zdawał sobie sprawę z czekających trudności. We wtorek po południu w doszło do interwencji ratowników TOPR z użyciem śmigłowca.
Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wielu Sylwester w Zakopanem. Niestety, ci, którzy nie zarezerwowali jeszcze noclegów w nadziei na atrakcyjne oferty last minute, mogą się przeliczyć.Sylwester w Zakopanem zapowiada się gorąco. Hotelarze w tym roku nie narzekają na brak gości i w większości mają już prawie komplet rezerwacji. W sieci zaczęły pojawiać się jednak oferty last minute.
Polskie Koleje Linowe zaplanowały na 26 grudnia otwarcie trasy narciarskiej na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej. - Termin otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody - tłumaczy Marian Szewczyk z PKL.Fani białego odwiedzający Kasprowy Wierch będą mogli już w okresie świąteczno-noworocznym korzystać z trasy zjazdowej w Dolinie Gąsienicowej, którego długość wynosi 1200 metrów.
W nadchodzących dniach, zwłaszcza w Wigilię, mogą pojawić się alerty przed opadami marznącymi, oblodzeniem, intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem - zapowiedzieli synoptycy IMGW.Osoby planujące podróż w Wigilię będą musiały zachować szczególną ostrożność na drogach. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń na najbliższe dni.
15 grudnia weszło w życie nowe rozporządzenie, zgodnie z którym wszyscy podróżni wracający do Polski z krajów spoza UE, strefy Schengen oraz kilku innych państw będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. W przeciwnym razie trafią na kwarantannę. Dotyczy to zarówno niezaszczepionych, jak i zaszczepionych. Rozporządzenie Rady Ministrów obowiązuje od 15 grudnia i jest związane z pojawieniem się omikrona, czyli nowego wariantu koronawirusa. Zgodnie z nowymi zasadami, każdy podróżny przekraczający granicę zewnętrzną UE, musi wykonać test na COVID-19.
Ostatnie kilka dni i nocy temperatura na Mazurach nie wzrastała powyżej zera stopni. Sprawiło to, że małe jeziora stawy pokryły się lodem. MOPR wskazuje jednak, że jest on jeszcze cienki i kruchy. Ratownicy apelują, by pod żadnym pozorem na niego nie wchodzić.Ujemne temperatury sprawiły, że zamarzło już małe jezioro Kirsajty leżące między Mamrami, a Darginem na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ratownicy MOPR zaapelowali do turystów o zachowanie ostrożności.
Tygodnik Podhalański przekazał smutne wieści z Zakopanego. Zmarł wieloletni przewodnik tatrzański i pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wojciech Wilczek dożył 62 lat.Wojciech Wilczek zmarł 2 grudnia w Zakopanem w wieku 62 lat. O jego śmierci poinformował Tygodnik Podhalański.
Od 12 grudnia 2021 r. wprowadzone zostaną nowe ceny biletów w Taryfie Pomorskiej obowiązującej w pociągach PKP SKM i Polregio - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za organizację przewozów w regionie.Wzrost cen biletów związany jest przede wszystkim cenami paliw, energii i inflacją - tłumaczy UMWP. Jest to zła wiadomość również dla turystów podróżujących nad morze pociągami.
Tatrzański Park Narodowy poinformował, że w sobotę czarno znakowany szlak w Dolinie Pańszczycy zostanie zamknięty z powodu gawrowania niedźwiedzicy w tym rejonie.Czarny szlak w Dolinie Pańszczycy w Tatrach zostanie w sobotę zamknięty do odwołania. Stanowi on łącznik między żółtym szlakiem prowadzącym z Hali Gąsienicowej na Przełęcz Krzyżne a zielonym szlakiem z Hali Gąsienicowej na Rówień Waksmundzką.
Zimowe warunki w górach panują już od października, jednak z każdym dniem robią się one coraz trudniejsze. Niedawno TOPR po raz pierwszy w tym sezonie wydał alert lawinowy, teraz sytuacja powtórzyła się w Karkonoszach i na Babiej Górze.TOPR i GOPR ostrzegają przed trudnymi warunkami w górach. W kilku miejscach wydano alert pierwszego stopnia przed lawinami.
Od dzisiaj weszły w życie nowe restrykcje na polskich granicach. Nie dotkną one jednak osób w pełni zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców i dzieci do 12. roku życia podróżujących z zaszczepionymi opiekunami - przypomina portal wakacje.pl. Nowe zasady dla podróżnych przyjeżdżających do Polski weszły w życie 1 grudnia. Nowe zasady praktycznie nie dotykają jednak osób w pełni zaszczepionych – zwraca uwagę Marzena German z Wakacje.pl.
Pierwszy stok narciarski na Podhalu zainaugurował sezon 2021/22. Chodzi o ośrodek "Ufo" w Bukowinie Tatrzańskiej, któremu wystarczyło zaledwie dwa dni mrozu i opadów śniegu, by przygotować swoją trasę. 700-metrowy stok narciarski "UFO" położony jest na zboczu Olczańskiego Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Co ciekawe, już od dobrych kilkunastu lat otwiera się jako pierwszy w Polsce i zazwyczaj dzieje się to jeszcze w listopadzie.
Pogoda przez najbliższe dni nie będzie dopisywać podróżującym. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozy zagrożeń przed silnym wiatrem i oblodzeniami. W niektórych częściach kraju mogą pojawić się one już w środę. Pogoda przez najbliższe dni może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń przed silnym wiatrem i oblodzeniami. Mogą pojawić się one w niemal całym kraju. Osoby planujące podróż powinny zachować szczególną ostrożność.
Turyści na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym ustawiają się w długie kolejki po liczne przysmaki, jak placki ziemniaczane, oscypki z żurawiną i kultowego grzańca. Na licznych stoiskach każdy powinien znaleźć coś dla siebie.Placki ziemniaczane okazały się największym hitem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego przybywają tam tłumy turystów z całej Polski. Na 120 stoiskach znajdziemy atrakcje dla wszystkich.
Prognoza pogody na piątek 26 listopada nie zachęca do podróży po kraju. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. W niektórych regionach Polski może być też bardzo ślisko. Podobne warunki panować będą przez cały weekend. Według prognozy pogody wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek w kilku regionach możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Podróżni proszeni są o zachowywanie ostrożności.
IMGW może jutro wydać ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą. Synoptycy wydali prognozę zagrożeń, zgodnie z którą od czwartku do soboty mogą pojawiać się silne porywy wiatru. Uważać trzeba szczególnie nad morzem i na Mazurach. Pogoda w najbliższych dniach może zaskoczyć, szczególnie na północy kraju. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, zgodnie z którą mogą wystąpić tam silne porywy wiatru.