Turysci.pl
airport-g96e805110 1280

fot. Pixabay/ JESHOOTS-com

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

14 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Od dzisiaj weszły w życie nowe restrykcje na polskich granicach. Nie dotkną one jednak osób w pełni zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców i dzieci do 12. roku życia podróżujących z zaszczepionymi opiekunami - przypomina portal wakacje.pl.

Nowe zasady dla podróżnych przyjeżdżających do Polski weszły w życie 1 grudnia. Nowe zasady praktycznie nie dotykają jednak osób w pełni zaszczepionych – zwraca uwagę Marzena German z Wakacje.pl.

traffic-g44005de33 1280

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

CZYTAJ DALEJ

Jakie zmiany obowiązują od 1 grudnia?

Zgodnie z nowym rozporządzenie wprowadzony został zakaz lotów z siedmiu państw afrykańskich – chodzi o Botswanę, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibię, RPA i Zimbabwe.

Osoby wracające z krajów objętych zakazem zostają skierowane na 14-dniową kwarantannę bez możliwości skrócenia. Portal Wakacje.pl zwraca jednak uwagę, że dla osób podróżujących w celach wypoczynkowych jest to w znaczącej większości przypadków bez znaczenia.

– Co prawda w przypadku przyjazdów z kilku krajów afrykańskich podróżni będą musieli odbyć kwarantannę, ale pamiętajmy, że mówimy o kierunkach, do których Polacy nie wyjeżdżają na wycieczki zorganizowane lub robią to niezwykle rzadko – mówi Marzena
German z Wakacje.pl.

Jeżeli chodzi o kraje UE, Schengen oraz Turcję, zmian w zasadach nie ma – osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy, oraz osoby z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 wykonanym najwcześniej na 48 godzin przed przyjazdem, nie podlegają kwarantannie.

Kwarantanny w tym przypadku nie muszą odbywać także dzieci do 12 roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni na COVID-19 lub posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa.

Turyści powracający z państw spoza Unii Europejskiej, strefy Schengen lub Turcji, zostaną zwolnieni z kwarantanny, jeśli są w pełni zaszczepieni, są ozdrowieńcami lub dziećmi do 12. roku życia podróżującymi pod opieką dorosłych zaszczepionych na COVID-19.

Pozostali podróżni zostaną od 1 grudnia objęci 14-dniową kwarantanną, z możliwością skrócenia ósmego dnia po przekroczeniu granicy. Podróżni muszą w tym celu otrzymać negatywny wynik testu PCR w stronę COVID-19.

– Większość osób wyjeżdżających za granicę jest zaszczepiona, dlatego zasady przekraczania granicy Polski obowiązujące od 1 grudnia ich nie dotykają. Biura podróży realizują wyloty zgodnie z programem, dlatego w dalszym ciągu możemy cieszyć się wypoczynkiem na słonecznych plażach – wyjaśnia Marzena German.

Portal przypomina, że chociaż atrakcyjne oferty są jeszcze dostępne, najpopularniejsze terminy, szczególnie świąteczno-sylwestrowe i feryjne szybko się kończą. Osoby uzależnione od przerw w nauce w szkole, muszą się zatem spieszyć z rezerwacjami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Wakacje.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >