Turysci.pl

fot. Pixabay/ AndrzejRembowski

Wypadki na polskich stokach. 13-latek uderzył w budynek, nastolatka straciła przytomność

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Na podhalańskich stokach narciarskich doszło niedawno do kilku nieszczęśliwych wypadków. 15-letnia dziewczyna została przewieziona do szpitala po tym jak na jakiś czas straciła przytomność. Wcześniej na innym stoku 13-latek po zbyt szybkim zjeździe uderzył w budynek.

Stoki narciarskie podczas ferii zimowych przeżywają prawdziwe oblężenie. Niestety, w tym okresie nie brakuje również niebezpiecznych zdarzeń. Niedawno nieszczęśliwym wypadkom uległo dwoje nastolatków.

Seria wypadków na stokach narciarskich

W miniony poniedziałek na stoku narciarskim Jaworki – Homole wypadkowi uległa 15-latka. Dziewczyna po upadku straciła przytomność i nie pamiętała co się wydarzyło. Ponadto skarżyła się na ból głowy i klatki piersiowej oraz tkliwość kręgosłupa.

Pomocy udzielili jej ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy za pomocą materaca próżniowego zwieźli ją na parking. Następnie nastolatka została przewieziona do szpitala karetką pogotowia ratunkowego.

https://www.facebook.com/GP.GOPR/posts/1689110418102015

Kilka dni wcześniej na stoku w Witowie koło Zakopanego 13-letni narciarz po zbyt szybkim zjeździe ze stoku przerwał siatki zabezpieczające i uderzył w budynek. Chłopak został zabrany do szpitala, na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: sadeczanin.info

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]