Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Turyści w Sudetach parkują jak chcą. "GOPR nie ma jak wjechać na szlak"
Ania Radke
Ania Radke 14.02.2022 22:23

Turyści w Sudetach parkują jak chcą. "GOPR nie ma jak wjechać na szlak"

Andrzejowka2
fot. Wikipedia Commons/ Radwa/ CC BY-SA 3.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Nie tylko Zakopane boryka się z problemem dziko zaparkowanych samochodów w weekendy i słoneczne dni. Schronisko PTTK Andrzejówka w Górach Suchych, paśmie w Sudetach, opublikowało niepokojące zdjęcie.

W polskich górach można łatwo znaleźć przykłady turystów, którzy przez własne lenistwo i chęć pozostawienia auta jak najbliżej szlaku, atrakcji czy restauracji, bezmyślnie blokują dojazd. Schronisko PTTK Andrzejówka opublikowało na swoim Facebooku ważny apel.

Schronisko w Sudetach apeluje do turystów

Jak czytamy we wpisie Schroniska PTTK Andrzejówka, sytuacja niestety powtarza się co raz, mimo apeli. Ponownie musieli więc poprosić przyjeżdżających turystów, aby nie blokowali wjazdów na szlaki i do lasu.

- Przez takie głupie blokowanie, służby np. Grupa Sudecka GOPR nie mają jak wjechać szybko na szlak i udzielić pomocy. Są jeszcze miejsca przy kopalni, cóż trzeba się chwilę przejść, ale to chyba nie problem? - czytamy we wpisie opublikowanym w sobotę po godz. 13:00.

https://www.facebook.com/schronisko.pttk.andrzejowka/photos/a.117121829954636/463813648618784/?type=3

Andrzej Sawicki, dzierżawca schroniska PTTK Andrzejówka w rozmowie z WP przyznał jednak, że turyści nie wzięli sobie apelu do serca. Już następnego dnia przyjezdni zrobili dokładnie to samo.

Przyznał jednocześnie, że problem jest bardzo powszechny i dotyczy całych Sudetów. W zeszłym roku był nawet świadkiem podobnej sytuacji w Międzygórzu, która zakończyła się tragedią.

- Wjazd do lasu był zablokowany przez auta turystów, a GOPR próbował dotrzeć do rowerzysty, który potrzebował pomocy. Niestety nie udało się go uratować. W takich momentach kluczowe są minuty, a GOPR nie był w stanie szybko ustalić, gdzie jest kierowca blokującego dojazd auta - mówił Wirtualnej Polsce Sawicki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: WP

Tagi: