Turysci.pl
beach-g99f27d77c 1280

fot. Pixabay/ Peggy_Marco

Malezja otwiera się na zagranicznych turystów. Koniec z obowiązkową kwarantanną

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Malezja jest kolejnym krajem w Azji Południowo-Wschodniej, który zdecydował się na złagodzenie przepisów wjazdowych dla obcokrajowców. Według zapowiedzi tamtejszego rządu, żeby ponownie przyciągnąć turystów, kraj zrezygnuje z kwarantanny.

Chociaż granice Malezji teoretycznie są otwarte, to przyjazd jest znacznie utrudniony. Należy bowiem wykonać kilka testów na koronawirusa, a następnie odbyć kwarantannę, trwającą 7 dni dla osób zaszczepionych i 10 dni dla niezaszczepionych. Teraz jednak zasady mają ulec znaczącej zmianie.

Malezja rezygnuje z kwarantanny dla turystów

Komitet doradczy malezyjskiego rządu wydał opinię, zgodnie z którą kraj jest gotowy na przyjęcie obcokrajowców. Poluzowanie restrykcji wjazdowych może zatem nastąpić już od 1 marca.

Zmiana zasad oznaczałaby między innymi koniec z obowiązkową kwarantanną. Jest to jednak zalecenie, a nie gotowe rozporządzenie rządu. Szczegółowe warunki wjazdu zostaną dopiero ustalone.

– NRC zaleciło pełne otwarcie granic, aby wesprzeć odbudowę gospodarki. W związku z tym zgadzamy się, że granice powinny zostać w pełni otwarte bez konieczności kwarantanny – przekazał rząd, cytowany przez portal Fly4Free.

Warto podkreślić jednak, że na wjazd bez żadnych testów nie ma na razie co liczyć. Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, rząd chce wymagać jednego testu przed wylotem i jednego po przylocie do Malezji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >