Turysci.pl
kamczatka

Katastrofa samolotu na Kamczatce. Dwie osoby nie żyją

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Dwie osoby zginęły w katastrofie lotniczej na Kamczatce w Rosji. Jednosilnikowy dwupłatowiec AN-2 rozbił się w piątek rano w rejonie jelizowskim, a po zderzeniu się z ziemią stanął w płomieniach.

Katastrofa miała miejsce w rejonie jelizowskim na południu Kamczatki, w piątek rano. Samolot An-2 miał dostarczyć żywność i artykuły przemysłowe do wsi Tymlat, jednak rozbił się tuż po starcie.

Anglia

Nowe zasady wjazdu do Anglii. Koniec z kwarantanną i testami

CZYTAJ DALEJ

Dwie osoby zginęły w katastrofie samolotu w Rosji

Według relacji świadków zdarzenia, maszyna stanęła w płomieniach zaraz po tym, jak uderzyła w ziemię. Na miejsce przyjechały służby, które przez kilka godzin prowadziły akcję poszukiwawczą i gaśniczą.

Na pokładzie samolotu było dwóch członków załogi. Najpierw podano informację o śmierci jednego z nich, później jednak potwierdzono dwa zgony. Ciała obu pilotów wydobyto z płonącego AN-2 - podaje agencja RIA Novosti.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji powołało komisję, która zbada okoliczności katastrofy. Przyczyny wypadku w tej chwili nie są znane, jednak ustalono już, że samolot rozbił się podczas startu w odległości zaledwie 1 km od pasa startowego.

Jest to kolejna katastrofa lotnicza w Kraju Kamczackim w ciągu ostatnich kilku miesięcy. 6 lipca doszło tam do wypadku z udziałem samolotu pasażerskiego, który rozbił się przy próbie lądowania. Zginęło wówczas 22 pasażerów, w tym dzieci.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >