Turysci.pl > Polska > Tragiczny finał akcji ratunkowej w Beskidach. Nie żyje turysta
Martyna Pałka
Martyna Pałka 08.02.2022 01:00

Tragiczny finał akcji ratunkowej w Beskidach. Nie żyje turysta

świeczka (10)
Pixabay

Zmarł 56-letni turysta, który zasłabł na szlaku niebieskim w Beskidach. Początkowo próby reanimacji mężczyzny podjęli świadkowie zdarzenia, a później czynności te przejęli ratownicy GOPR. Niestety akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Do tragicznego wydarzenia doszło w niedzielę w okolicach przełęczy Przegibek. 56-letni mężczyzna zasłabł na niebieskim szlaku w drodze na szczyt. Jak poinformował GOPR Beskidy, u turysty doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Nie żyje 56-letni turysta, który zasłabł na szlaku w Beskidach

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie. 56-letni turysta zasłabł podczas podróży niebieskim szlakiem w okolicy przełęczy Przegibek — Magurka Wilkowicka. Początkowo czynności ratunkowych podjęli się świadkowie, którzy przyglądali się całemu zdarzeniu. Chwilę później na miejscu pojawili się ratownicy GOPR Beskidy, którzy przejęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Jak udało się ustalić służbom, u turysty doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Niestety, akcja ratunkowa w Beskidach zakończyła się niepowodzeniem. Ratownikom GOPR nie udało się uratować 56-letniego mężczyzny. Ciało zmarłego turysty zostało przetransportowane do Wilkowic.

-Pomimo starań wielu osób życia mężczyzny nie udało się uratować. Jego ciało, po czynnościach proceduralnych policji, decyzją prokuratora zostało przetransportowane do Wilkowic — poinformowali funkcjonariusze GOPR Beskidy Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: bielsko.biala.pl

Tagi: Beskidy