Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty
Ania Radke
Ania Radke 01.12.2021 11:54

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

snowboarding-gf22e0177b 1280
fot. Pixabay/ Ri_Ya

Pierwszy stok narciarski na Podhalu zainaugurował sezon 2021/22. Chodzi o ośrodek "Ufo" w Bukowinie Tatrzańskiej, któremu wystarczyło zaledwie dwa dni mrozu i opadów śniegu, by przygotować swoją trasę.

700-metrowy stok narciarski "UFO" położony jest na zboczu Olczańskiego Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Co ciekawe, już od dobrych kilkunastu lat otwiera się jako pierwszy w Polsce i zazwyczaj dzieje się to jeszcze w listopadzie.

Pierwszy stok narciarski zainaugurował sezon

— Tym razem udało nam się otworzyć stok w poniedziałek, 29 listopada. Rekord to nie jest, ale i tak wszyscy się cieszymy, że już możemy pracować — mówi w rozmowie z Onetem Andrzej Stasik, właściciel stoku.

Jak twierdzi, pierwsi narciarze zjawili się na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej od razu. Były to zarówno osoby indywidualne, jak i grupy z klubów narciarskich, które rozpoczęły tam swoje treningi.

Właściciel stoku w rozmowie z Onetem wyraził również nadzieje, że w tym roku żadne lockdowny nie będą wprowadzone, a ośrodek będzie mógł funkcjonować aż do końca sezonu na przełomie marca i kwietnia.

— Warunki są naprawdę fajne. Ludzi mało, stok pusty. Można szusować — mówi redakcji Onetu pan Arkadiusz, turysta z Łodzi, który jeździł we wtorek po stoku w Bukowinie.

Stwierdził też, że chociaż górka jest dość krótka, to widać już, że kolejne stacje narciarskie w okolicy się śnieżą. Start sąsiednich dużych ośrodków narciarskich jest więc już tylko kwestią czasu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet