Turysci.pl
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Rusza sezon narciarski na Kasprowym Wierchu. Trasa w Dolinie Gąsienicowej otwarta od 26 grudnia

14 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polskie Koleje Linowe zaplanowały na 26 grudnia otwarcie trasy narciarskiej na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej. - Termin otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody - tłumaczy Marian Szewczyk z PKL.

Fani białego odwiedzający Kasprowy Wierch będą mogli już w okresie świąteczno-noworocznym korzystać z trasy zjazdowej w Dolinie Gąsienicowej, którego długość wynosi 1200 metrów.

Trasa z Kasprowego Wierchu otwarta od 26 grudnia

Jak tłumaczy Marian Szewczyk z PKL, trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, dlatego termin ich otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody.

– Zależy nam na przygotowaniu i otwarciu trasy narciarskiej w Dolinie Gąsienicowej 26 grudnia. Dopuszczenie do użytkowania trasy musi być poprzedzone ich odbiorem przez TPN i TOPR – tłumaczy Marian Szewczyk, dyrektor operacyjno-techniczny PKL.

Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać także z najwyżej położonego w Polsce centrum testowego nart, a także sklepu z pamiątkami sygnowanymi znakiem Kasprowy Wierch, Restauracji Poziom 1959 oraz obserwatorium meteorologicznego IMGW.

We wszystkich ośrodkach PKL: Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Mosorny Groń, Góra Żar, Palenica, można skorzystać z tzw. Sezonówki, czyli promocyjnego, sezonowego skipassa, ważnego przez cały sezon zimowy. Można go zakupić go przez sklep internetowy.

Ośrodki PKL działają w reżimie sanitarnym

Jak zapewniają PKL, wszystkie ośrodki grupy działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych zaleceń. Wszystkich klientów i pracowników obowiązuje nakaż zasłaniania nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu oraz dezynfekcja rąk.

Ponadto w ośrodkach PKL prowadzona jest regularnie dezynfekcja powierzchni wspólnych, przede wszystkim wagonów, biletomatów, terminali płatniczych. Rekomenduje się rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę poprzez sklep internetowy PKL.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Business Insider

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >