Turysci.pl
samolot

fot. Google maps

Zaginięcie lotu MH-370. Po 6 latach może nastąpić przełom

20 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Sześć lat temu doszło do tajemniczego zaginięcia samolotu Malaysia Airlines. Do dzisiaj nie zostało wyjaśnione, co stało się z Boeingiem 777, który zniknął z radarów. Teraz jednak naukowcy odkryli zagadkowy obiekt na mapach satelitarnych.

Boeing 777 lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, z 239 osobami na pokładzie, zniknął z radarów 8 marca 2014 r. Do dziś nie udało się wyjaśnić, co się tak naprawdę stało. W połowie grudnia badacze odkryli jednak tajemnicze miejsce w dżungli w Kambodży. Może być to przełom w długotrwałym śledztwie wyjaśniającym przyczyny zniknięcia samolotu lotu MH-370.

Tajlandia

Kwarantanna także dla zaszczepionych turystów. Tajlandia rozważa zmiany na granicach

CZYTAJ DALEJ

Przełom w sprawie zaginięcia samolotu

Niezwykłego odkrycia dokonał zespół analityków z Unicorn Aerospace, Andre Milne, który od lata bada potencjalne przyczyny zniknięcia maszyny. Przeglądając zdjęcia satelitarne, wraz z zespołem natrafili dużą białą plamę w środku dżungli, przypominającą wrak samolotu.

– Kiedy pokazałem fotografie znajomemu analitykowi w Pentagonie, polecił mi zebrać ekipę poszukiwawczą. Wziąłem najlepszych ludzi i sprzęt. W zeszły poniedziałek ekipa udała się w okolice miejsca potencjalnej katastrofy. Niestety nie da się dotrzeć tam pieszo – mówił Andre Milne z Unicorn Aerospace.

Jak wskazał, kolejna misja poszukiwawcza ma dotrzeć na miejsce w 2022 roku. Na miejsce planują wysłać helikopter. O pomoc w zlokalizowaniu szczątków samolotu poproszą operatorów satelitów z Rosji, Chin i USA.

– Pamiętam, że ostatni sygnał otrzymany z MH-370 przez malezyjską kontrolę lotów pochodził z Kambodży, ale został błędnie zignorowany. Dane z satelity Inmarsat South Indian Ocean zostały uznane za bardziej wiarygodne i śledztwo zakończyło się fiaskiem – dodaje Milne.

Samolot zniknął z radarów

Przypomnijmy, że samolot z Kuala Lumpur nagle zniknął z radarów około 38 minut po starcie. Ostatni komunikat załoga MH-370 nadała nad Morzem Południowochińskim. Maszyna przez jeszcze około godziny była śledzona przez wojskowy radar.

Raport niezależnych ekspertów na podstawie badania odnalezionego fragmentu skrzydła podważał teorię o celowym rozbiciu samolotu przez pilota.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >