Turysci.pl
ryba

fot. Facebook/ Koło Nr 35 PZW w Nowym Mieście Lubawskim

Ogromny sum wyłowiony z mazurskiego jeziora. O rybie krążyły legendy

4 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mieszkaniec Kurzętnika wyłowił gigantycznego suma z jeziora Wielkie Partęczyny (woj. warmińsko-mazurskie). Walka wędkarza z rybą trwała niespełna dwie godziny - przekazało Koło Nr 35 Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

O gigantycznej rybie z jeziora Wielkie Partęczyny krążyły legendy wśród okolicznych mieszkańców. Co ciekawe, nie jest to pierwsza wielka ryba, którą wyłowiono ze zbiornika.

Ogromne ryby w mazurskim jeziorze

Mieszkaniec Kurzętnika wyłowił z jeziora Wielkie Partęczyny ogromnego suma. Informacją i zdjęciem podzieliło się Koło Nr 35 Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Mieście Lubawskim na swoim Facebooku.

– Dnia 15.12. 2021 na jeziorze Wielkie Partęczyny doszło do »niecodziennej walki z wędką«. Kolega Sebastian Hoppe z Kurzetnika, na 32-centymetrową gumę złowił suma, który mierzył 227 cm. Walka trwała niespełna dwie godziny, a ryba została złowiona na zestaw castingowy do 100 gram – czytamy w poście.

Portal Twój Kurier Olsztyński przekazał, że o sumie krążyły nawet legendy wśród okolicznych mieszkańców, a niektórzy ponoć dokarmiali go frytkami.

- To jest ten słynny potwór z Partęczyn co frytkami go karmili! Piękne rybkso - czytamy w komentarzu. Niestety, nie wszyscy byli zachwyceni ogromnym połowem. Część komentujących stwierdziła, że nie będzie się kąpać w jeziorze, w którym pływają ryby większe od nich.

Kolejny wielki połów

Co ciekawe, zaledwie kilka dni później, z tego samego jeziora, wyłowiono pokaźnych rozmiarów szczupaka - okaz mierzył 85 cm. Ryba po złowieniu została wpuszczona z powrotem do wody.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet, Facebook

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >