Turysci.pl
śnieg w Grecji

fot. Pixabay/ JillWellington (zdjęcie ilustracyjne)

Atak zimy w Grecji. Zamknięto drogi, w niektórych regionach nie było prądu

14 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja od piątku mierzy się z intensywnymi opadami śniegu, przyniesionymi przez silny front atmosferyczny Carmel. Zabieliły się nie tylko regiony położone wysoko, ale również te na niższych wysokościach nad poziomem morza.

Śnieg nie ominął również stolicy Grecji, Aten, gdzie biała warstwa pokryła drogi. Gorsza sytuacja panuje na wyspie Eubea, gdzie kilka miejscowości została pozbawiona prądu.

Tajlandia

Kwarantanna także dla zaszczepionych turystów. Tajlandia rozważa zmiany na granicach

CZYTAJ DALEJ

Silne opady śniegu w Grecji

Front atmosferyczny Carmel nawiedził w piątek Grecję, przynosząc prawdziwie zimową pogodę. Wystąpiła niska temperatura, porywisty wiatr, a nawet opady śniegu w centralnej i południowej części kraju.

Zasypane zostały przede wszystkim obszary północno-zachodniej Attyki, takie jak miejscowości Vilia czy Agia Triada. Śnieg spadł również w stolicy kraju - Atenach. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia Akropolu przykrytego śniegiem.

W niektórych regionach konieczne było wstrzymanie ruchu na drogach, między innymi na trasach prowadzących na pasmo górskie Parnitha. Lokalne władze zamknęły drogi w obawie przed zbyt śliską nawierzchnią.

Odcięty prąd na Eubei

Trudna sytuacja panuje na wyspie Eubea, położonej około 50 kilometrów od stolicy Aten. Co najmniej sześć miejscowości zostało odciętych od prądu z powodu zawalenia się słupa energetycznego pod wpływem ciężaru opadów.

Wydano alerty meteorologiczne

Grecka Krajowa Służba Meteorologiczna (EMY) stwierdziła, że gwałtowny spadek temperatury spowodowany jest nadejściem zimnych mas powietrza z północy, które będą wpływać na pogodę co najmniej do 20 grudnia.

W związku z trudną sytuacją lokalne służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie pogodowe. Jak wskazują, w Attyce przewidywane są opady śniegu na ponad 300 metrach wysokości w zachodniej i północnej części prefektury.

Jeśli chodzi o niżej położone regiony, przewiduje się w nich opady deszczu. Natomiast na północy, w regionach znajdujących się powyżej 300 metrów spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem, a niżej sam śnieg. Sypać będzie także na Krecie oraz Peloponezie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >