Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Alert RCB na terenie 8 województw. "Zostań w domu, jeśli możesz"
Ania Radke
Ania Radke 04.02.2022 01:00

Alert RCB na terenie 8 województw. "Zostań w domu, jeśli możesz"

snow-g74b15dfa8 1280
fot. Pixabay/ Angels04

Osoby przebywające na terenie 8 województw otrzymały w piątek ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że dziś w nocy i jutro prędkość wiatru może dochodzić do 100 km/h. Lepiej przełożyć wszystkie planowane na dzisiaj podróże.

Jeżeli planowałeś dzisiaj wyjazd na ferie, lepiej zastanów się drugi raz przed wyjazdem. Jak wynika z alertu RCB, dzisiaj w nocy i jutro może być bardzo niebezpiecznie ze względu na silny wiatr.

Alert RCB przed silnym wiatrem

Alerty przed silnym wiatrem zostały przesłane do osób przebywających w 8 województwach: lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim i lubelskim.

- Dziś w nocy i jutro (04/05.02) silny wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami - czytamy w wiadomości przesłanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Silny wiatr w niemal całej Polsce

Przed silnym wiatrem ostrzega również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który ogłosił alerty drugiego stopnia w województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim.

W pozostałych województwach, oprócz Podkarpacia i południowych powiatów na Lubelszczyźnie, ogłoszony został alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Reklama

Sezon na TANI Bałtyk - oferty hoteli nawet 60% taniej! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RCB

Tagi: Polska pogoda