Turysci.pl > Polska > Last minute na Sylwestra w Zakopanem. "Oferty potrafią być incydentalnie dość drogie"
Ania Radke
Ania Radke 29.12.2021 01:00

Last minute na Sylwestra w Zakopanem. "Oferty potrafią być incydentalnie dość drogie"

Sylwester
fot. Pixabay/ pixel2013

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wielu Sylwester w Zakopanem. Niestety, ci, którzy nie zarezerwowali jeszcze noclegów w nadziei na atrakcyjne oferty last minute, mogą się przeliczyć.

Sylwester w Zakopanem zapowiada się gorąco. Hotelarze w tym roku nie narzekają na brak gości i w większości mają już prawie komplet rezerwacji. W sieci zaczęły pojawiać się jednak oferty last minute.

Sylwester w Zakopanem. Oferty last minute mogą być drogie

Odblokowanie miejsc w popularnych kwaterach prywatnych i w hotelach nastąpiło w poniedziałek rano. Związane jest to ze strategią sprzedaży lub anulowaniem rezerwacji w związku z chorobą - tłumaczy Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

Jak dodał, część hotelarzy i kwaterodawców trzyma pokoje właśnie z myślą o odblokowaniu ich w okresie poświątecznym. Właściciele obiektów liczą na duże zainteresowanie gości chcących przywitać nowy rok pod Tatrami.

- Oferty last minute potrafią być incydentalnie dość drogie. Nie ma natomiast wielkiej eskalacji cenowej. Na ogół średnia mediana noclegów na noc sylwestrową to 1018 zł. W tej średniej zawierają się ceny zarówno hoteli o wysokim standardzie oraz ceny w popularnych kwaterach prywatnych - mówił Wagner.

Według informacji przekazanych przez Radio Zet, wynajem standardowego pokoju u górali kosztuje 150 zł za dobę. Dużo drożej jest w hotelach, gdzie za sylwestrową noc trzeba zapłacić od 700 zł do 2 000 zł.

Chętnych jest sporo, co zachęca oszustów do wystawiania w internecie fałszywych ofert. Policja przestrzega przed nieprawdziwymi ofertami, którymi kuszą złodzieje tuż przed Sylwestrem. O tym, jak się przed nimi ustrzec, pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet