Turysci.pl
stethoscope-gc7b1e3d9a 1280

fot. Pixabay/ Parentingupstream

Wypadek w szwajcarskich Alpach. Babcia nie żyje, wnuczka trafiła w ciężkim stanie do szpitala

13 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tragiczny wypadek w szwajcarskich Alpach. 73-letnia kobieta nie żyje, a jej 2-letnia wnuczka przebywa w ciężkim stanie w szpitalu po potrąceniu przez ratrak. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku – przekazał dziennik "Neue Zuercher Zeitung".

W wigilijne popołudnie w miejscowości Fiescheralp w kantonie Valais na południu Szwajcarii doszło do śmiertelnego wypadku, podczas gdy 22-letni mężczyzna kierujący ratrakiem wykonywał manewry przed zajezdnią - poinformowała policja kantonu.

Kasprowy Wierch

Turystka spadła 300 metrów z Kasprowego Wierchu. Interweniowało TOPR

CZYTAJ DALEJ

Tragedia w szwajcarskich Alpach

Według ustaleń policji, do wypadku doszło podczas cofania. Kierowca zaczął jechać do tyłu i nie zauważył kobiety, która przechodziła wraz z wnuczką tuż za pojazdem. Babcia i wnuczka wpadły prosto pod pojazd.

Świadkowie zdarzenia natychmiast zadzwonili po pogotowie. Ratownicy na miejscu stwierdzili zgon 73-latki, jej dwuletnia wnuczka doznała obrażeń zagrażających życiu. Dziecko zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Bernie.

Według informacji przekazanych przez dziennik "Neue Zuercher Zeitung", zmarła 73-letnia kobieta pochodziła z kantonu Lucerna. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie i ustala wszystkie okoliczności tragedii.

Valais to jeden z najpopularniejszych w Europie region narciarski. Graniczy z Włochami na południu i południowym wschodzie, z Francją na zachodzie. Znajduje się tam wiele lodowców, w tym zaliczane do największych w całych Alpach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >