Turysci.pl
kulig

fot. KMP Suwałki

Przywiązał worek do samochodu i ciągnął na nim kobiety i dziecko. Trzy osoby ranne

17 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kulig, który 20-latek zorganizował dla 9-letniej dziewczynki oraz 34 i 53-latki, zakończył się dla nich w szpitalu. Suwalscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o szczególną ostrożność podczas zimowych zabaw.

Do zdarzenia doszło 25 grudnia 2021 roku w gminie Przerośl. Około 14.30 dyżurny suwalskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym.

Policja Zakopane

Liczne interwencje policji pod Tatrami. Niektórzy turyści spędzili święta w areszcie

CZYTAJ DALEJ

Wypadek podczas kuligu

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem 20-letni mężczyzna, jadąc drogą gminną, ciągnął za swoim pojazdem worek big bag wypchany sianem, na którym siedziały trzy osoby: 9-letnie dziecko i dwie kobiety (34 i 53 latki).

W trakcie jazdy doszło jednak do nieszczęścia. Ciągnięty za pojazdem worek wraz ze znajdującymi się na nim osobami ześlizgnął się z drogi i spadł na zaorane, zamarznięte pole.

- W wyniku zdarzenia 9-letnie dziecko i dwie kobiety (34 i 53 latki) trafiły do szpitala. Kierowcy mercedesa za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - poinformowała suwalska policja.

Warto wspomnieć, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego (art. 60 pkt 2 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby między innymi na sankach.

Z przepisów wynika zatem, że kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony. Za takie wykroczenie kierowcy grozi mandat w wysokości do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.

Policjanci wskazują jednak, że jeżeli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, w wyniku którego ktoś dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

- Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie - przekazała w komunikacie suwalska policja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Facebook, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >