Turysci.pl > Polska > Przywiązał worek do samochodu i ciągnął na nim kobiety i dziecko. Trzy osoby ranne
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:22

Przywiązał worek do samochodu i ciągnął na nim kobiety i dziecko. Trzy osoby ranne

kulig
fot. KMP Suwałki

Kulig, który 20-latek zorganizował dla 9-letniej dziewczynki oraz 34 i 53-latki, zakończył się dla nich w szpitalu. Suwalscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o szczególną ostrożność podczas zimowych zabaw.

Do zdarzenia doszło 25 grudnia 2021 roku w gminie Przerośl. Około 14.30 dyżurny suwalskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym.

Wypadek podczas kuligu

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem 20-letni mężczyzna, jadąc drogą gminną, ciągnął za swoim pojazdem worek big bag wypchany sianem, na którym siedziały trzy osoby: 9-letnie dziecko i dwie kobiety (34 i 53 latki).

W trakcie jazdy doszło jednak do nieszczęścia. Ciągnięty za pojazdem worek wraz ze znajdującymi się na nim osobami ześlizgnął się z drogi i spadł na zaorane, zamarznięte pole.

- W wyniku zdarzenia 9-letnie dziecko i dwie kobiety (34 i 53 latki) trafiły do szpitala. Kierowcy mercedesa za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - poinformowała suwalska policja.

Warto wspomnieć, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego (art. 60 pkt 2 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby między innymi na sankach.

Z przepisów wynika zatem, że kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony. Za takie wykroczenie kierowcy grozi mandat w wysokości do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.

Policjanci wskazują jednak, że jeżeli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, w wyniku którego ktoś dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

- Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie - przekazała w komunikacie suwalska policja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Facebook, Onet

Tagi: