Turysci.pl
trees-g8d795e5e8 1280

fot. Pixabay/ zanna-76

Mróz w górach. Prognozowane opady śniegu i zawieje lub zamiecie śnieżne

14 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w pierwszy dzień Świąt może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W nocy temperatura może spaść nawet do -15 stopni Celsjusza - poinformowało TVP Info.

Pogoda w pierwsze święto nie sprzyja wycieczkom w góry. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem w kilku regionach Polski.

Mroźna pogoda w kilku regionach Polski

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godz. 21 w sobotę do godz. 9 w niedzielę i obejmie powiaty w południowej oraz północno-zachodniej Polsce.

Według prognoz IMGW miejscami, szczególnie w obniżeniach terenu, temperatura minimalna w nocy spadnie nawet do ok. -15 stopni Celsjusza.

Temperatura maksymalna w dzień również będzie bardzo niska i wyniesie od -8 st. do -5 st. Będzie wiał również wiatr o średniej prędkości od 5 do 10 km/h.

Prognozy zagrożeń

Według prognozy zagrożeń IMGW w powiatach podgórskich może zostać ogłoszone alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, a także przed zawiejami lub zamieciami śnieżnymi.

Śnieżyce mogą wystąpić podgórskich powiatach województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, a także w powiatach nadmorskich województwa pomorskiego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVP INFO, IMGW

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >