Archiwum czerwiec 2022

Bilet na kolejkę
30.06.2022 19:40 Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Pewien miłośnik gór pokazał, za ile wjechał na Kasprowy Wierch w 1995 roku. Zdjęcie biletu zrobiło furorę w sieci i przywołało nostalgiczne wspomnienia. "Piękne czasy, które nie wrócą" - piszą internauci. Inflacja - teraz już wszyscy o niej mówią. Na sklepowych półkach gołym okiem widać drożejące produkty, a ceny największych atrakcji turystycznych także poszybowały w górę. Porównanie cen z różnych lat daje obraz, jak bardzo.

turysci - pilne
24.06.2022 16:56 Europejskie lotniska znów sparaliżowane. Rozpoczął się wielki strajk Ryanaira

Spełniły się czarne scenariusze. Linie lotnicze Ryanair zmagają się z poważnymi niedoborami kadrowymi, przez które są zmuszone odwoływać loty. Anulacji uległo już niemal 200 lotów zaplanowanych na najbliższy weekend.Na wielu lotniskach w Europie trwają obecnie strajki pracowników. Osoby planujące wyjazdy muszą mieć świadomość, że już w ten weekend rozpocznie się trzydniowy strajk personelu pokładowego irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Napięta sytuacja zmusza linie lotnicze do stanowczych decyzji.

Zdjęcie ilustracyjne
23.06.2022 09:54 Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Zaledwie dwa dni temu oficjalnie nastało lato, a a już w wielu krajach odnotowano rekordowe dla tego okresu temperatury. Tropikalne upały nie ominęły też Polski. Afrykańskie ciepło ponownie przypłynęło do naszego kraju. Czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Po krótkiej przerwie znów musimy się zmierzyć z ekstremalnie wysokimi temperaturami. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali prognozę zagrożeń na najbliższe dni.

Wakacje
22.06.2022 11:18 Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Sezon wakacyjny puka do drzwi, a wraz z nim regularnie powraca temat oszustów, którzy wykorzystując desperację, oferują fałszywe noclegi. Nie pozwól zepsuć sobie urlopu. Wyjaśniamy, jak nie wpaść w pułapkę oraz na jakich stronach lepiej nie rezerwować kwatery.Wraz ze zbliżającymi się wakacjami w Internecie pojawia się coraz więcej fałszywych propozycji noclegów w nadmorskich miejscowościach i nie tylko. Sezon urlopowy jest bowiem czasem, kiedy aktywują się złodzieje, którzy żyją z wakacyjnych oszustw i chcą łatwo zarobić na osobach poszukujących kwater do letniego wypoczynku.

pilne
20.06.2022 13:41 Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Początek tygodnia rozpoczynamy od silnych burz z gradem i porywistym wiatrem. IMGW wydał ostrzeżenia 2. i 1. stopnia dla centralnej i południowej Polski w związku ze zbliżającą się diametralną zmianą pogody. Sprawdź, gdzie zrobi się niebezpiecznie. Polakom nie było dane dane długo nacieszyć się słoneczną pogodą. Eksperci ostrzegają przed pasem burzowym, który w poniedziałek, 20 czerwca pojawi się nad naszym krajem. W efekcie Polska zostanie podzielona frontem po przekątnej.

Zdjęcie ilustracyjne
19.06.2022 20:19 Bieg i wielka bitwa o leżaki. Tak w Hiszpanii urlopowicze walczą o najlepsze miejsca

Pewna użytkowniczka Tiktoka opublikowała nagranie z hotelu na Gran Canarii, na którym widać, jak turyści urządzają poranne zawody w zajmowaniu leżaków ręcznikami. Takie bitwy odbywają się tu codziennie już od 6 rano. Zamiast zażywać relaksu i cieszyć się z braku obowiązków zawodowych, wolą wstać skoro świt i stoczyć walkę o najlepsze miejsce przy basenie. Mowa o urlopowiczach zatrzymujących się w kurorcie na Wyspach Kanaryjskich i wielu innych wakacyjnych destynacjach. Czy tak powinny wyglądać wakacje w luksusowym hotelu?

Rachunek znad morza
19.06.2022 14:00 Gorączka cenowa nad polskim morzem? Turysta pokazał, ile zapłacił za dwa piwa w Gdańsku

Rozpoczął się sezon urlopowy, a wraz z nim powracają paragony grozy z turystycznych miejscowości. Na polskim wybrzeżu drogie są nie tylko ryby czy gofry. W sieci krąży rachunek, który przyszło zapłacić turyście za jedynie dwa piwa w restauracji. Polacy planujący skorzystać ze słonecznej pogody nad Morzem Bałtyckim mogą być zaskoczeni zdumiewająco wysokimi cenami posiłków oraz drinków. Wypad do restauracji czy smażalni ryb to dla wielu już nie tylko zwykła atrakcja podczas wyjazdu, ale luksus. Wszystko przez szalejące ceny.

Pogoda
14.06.2022 16:30 Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało 2022 i długi weekend czerwcowy? Synoptycy podali szczegóły, z których wynika, że Polaków czekają gwałtowne zmiany pogody. W niektórych rejonach kraju możemy spodziewać się deszczu, ale już niedługo powrócą upały.W czwartek, 16 czerwca wypada Boże Ciało. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i nauki, dlatego wielu Polaków postanowiło wziąć dodatkowy dzień wolny w piątek i udać się w tym czasie na urlop. Czy w tym okresie warunki pogodowe będą dopisywać?

Santorini
14.06.2022 14:49 Na Santorini nie odpoczniesz bez tłumów. Oto, co dzieje się na greckiej wyspie

Niektórzy twierdzą, że nie ma nic piękniejszego, niż podziwianie zachodu słońca na greckiej wyspie. Influencerka Lucy Tranos udowadnia, że stwierdzenie to jest dalekie od prawdy. Na swoim profilu na Instagramie pokazała nagranie, które w niczym nie przypomina bajkowych zdjęć i filmów zwykle udostępnianych przez turystów. Grecja od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków wakacyjnych wśród turystów z Europy, w tym również z Polski. Jednym z miejsc, które szczególnie przyciąga urlopowiczów, jest pocztówkowe Santorini.

Daniel Obajtek
07.06.2022 16:34 Groźny incydent z samolotem wynajętym przez Orlen. Na pokładzie Daniel Obajtek

PKN Orlen poinformowały służby o incydencie na pokładzie samolotu wynajętego przez delegację koncernu, którym prezes Daniel Obajtek miał wrócić do Polski. Tuż przed startem maszyny doszło do poważnej awarii. Pasażerów ewakuowano.

ZUS
01.06.2022 16:33 ZUS: Połowa bonów wciąż niewykorzystana. Jak skorzystać z 500+ na wakacje?

ZUS przypomina, że polskie rodziny wciąż mogą skorzystać z jednorazowego świadczenia na wakacje dla dziecka. Nawet, jeśli wniosek o 500 plus złożono po 31 grudnia 2021 r., ważność bonu turystycznego w dalszym ciągu obowiązuje - ale zostało mało czasu.Tak zwany “bon na wakacje dla dziecka” to program rządowy, obsługiwany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 500 zł przyznawane na każde dziecko oraz o wartości 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Warunkiem jest, by dziecko nie ukończyło 18. roku życia.

Turcja
01.06.2022 13:11 Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Wszyscy, którzy planują spędzić tegoroczne wakacje w Turcji, muszą pamiętać o przestrzeganiu lokalnych przepisów. Jeden z nich dotyczy dokumentów. Złamanie go może skutkować nawet aresztowaniem.Turcja to od lat popularny kierunek podróży wśród turystów zarówno z Polski, jak i reszty świata. Powodów na wakacje na tureckiej plaży jest nieskończenie wiele, jednak podczas wakacyjnego odpoczynku nie można zapominać o poszanowaniu lokalnego prawa.