Turysci.pl

Twitter/@KZiemiec

Starówka w Warszawie zachwyca nocą. Na zdjęciu jedno z najpiękniejszych miejsc

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Nie ma wątpliwości, że jednym z najbardziej zachwycających miejsc w Warszawie jest Starówka. To najpopularniejszy punkt turystyczny oraz miejsce spotkań towarzyskich. Za dnia stanowi atrakcję a wieczorem zmienia się w centrum nocnego życia miasta.

Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, urokliwe zakątki rynku i ogromna ilość pubów, barów i restauracji. Tu rozbrzmiewa muzyka ulicznych grajków i często można się zatrzymać, aby podziwiać występy różnych artystów. W ciągu dnia warszawska Starówka tętni życiem, które wcale nie zamiera po zmierzchu.

Warszawska Starówka jedną z najpiękniejszych w Polsce. Wieczorem nabiera blasku

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo zdjęć, ukazujących w pełnej krasie piękno Starówki w stolicy. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy nieopodal Kolumny Zygmunta pojawia się gigantyczna choinka a mury Zamku Królewskiego rozświetlają urokliwe iluminacje. Wiele osób wybiera się na miejsce, aby odbyć spacer po brukowanych uliczkach i licznych, poukrywanych placach.

Oprócz zamku i Barbakanu, na turystów czekają także inne, często niedoceniane lokalizacje, w które obfituje warszawska Starówka. Jednym z nich jest punkt widokowy o wdzięcznej nazwie "Gnojna Góra" - być może nie warto nazywać jej po imieniu przy okazji romantycznego spaceru, jednak zdecydowanie polecamy ten uroczy taras widokowy, z którego można wieczorem podziwiać rozświetlone mosty nad Wisłą oraz nocne światła Pragi.

Niech nie zniechęca was fakt, że ten punkt widokowy powstał na imponującym wysypisku śmieci, które, jak czytamy na portalu "Rytm Warszawy", od połowy  XIX wieku stopniowo porastało trawą, aż zmieniło się w nadwiślaną skarpę. Taras widokowy sprzyja romantycznej aurze i będzie idealnym zakończeniem wieczornego, walentynkowego spaceru.

Należy zaznaczyć, że Starówka, jaką znamy została wybudowana na powojennych zgliszczach i stanowi jedynie architektoniczną wariację na temat historycznej budowli. Jej budowa, razem z Zamkiem Królewskim trwała aż do lat 80., a zaangażowane w nią było całe miasto.

Starówka, która nigdy nie zasypia

Trzeba przyznać, że dla wielbicieli wieczornego zwiedzania warszawska Starówka jest nie lada rarytasem. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, kiedy miejsce może nieco odetchnąć od wycieczek i turystów, zdecydowanie warto wybrać się na nocny spacer po zaułkach Starego Miasta.

Wielu mieszkańców Warszawy codziennie przemierza jeden z najsłynniejszych placów w stolicy, pośród zgiełku i tłumu. I dopiero w pełnych czaru fotografiach okraszonego światłem Zamku Królewskiego dostrzec można fantastyczną aurę tego miejsca.

Zwłaszcza teraz, kiedy zbliżają się walentynki, zachęcamy do odkrywania Starówki na nowo. Kiedy w restauracjach i pubach zapanuje tłok, warto postawić na odkrywanie tajemnic Warszawy. Możecie się zaskoczyć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi:

Podobne artykuły

Polecamy

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety [GALERIA]
Czytaj więcej >

Polecamy

Gdzie na wakacje 2022? Gdzie się najbardziej opłaca jechać?
Czytaj więcej >

Polecamy

Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny
Czytaj więcej >

Polecamy

Odwiedź Funzeum i poczuj magię światła i kolorów
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Interesuję się kulturą Azji i filmem. Uwielbiam mocne kino i mocną kawę, a nade wszystko kocham koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]