Turysci.pl
woman-gd9adcee06 1280

fot. Pixabay/ Surprising_Shots

Hiszpania podtrzymuje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd Hiszpanii nie zgodził się na zniesienie obowiązku noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu, o które prosiły wspólnoty autonomiczne tego kraju. Gabinet Pedro Sancheza utrzymuje, że mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu sanitarnemu.

Wspólnoty autonomiczne Hiszpanii wnioskowały do rządu centralnego o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, wprowadzonego w grudniu 2021 r. Gabinet Pedro Sancheza odrzucił te prośby.

covid

Czechy rezygnują z certyfikatów covidowych. Nowe zasady wejdą w życie w przyszłym tygodniu

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania podtrzymała obowiązek noszenia maseczek

Minister zdrowia Carolina Darias wyjaśniła, że wnioski dotyczące luzowania tego obostrzenia pojawiły się podczas jej środowego spotkania z regionalnymi służbami medycznymi.

Wskazała jednak, że pomimo spadającej liczby dziennych zakażeń poziom dobowych infekcji wciąż przekracza 86 tys. przypadków, a liczba zgonów wciąż jest wysoka. Tylko pomiędzy wtorkiem a środą na COVID-19 zmarły 224 osoby.

Systematycznie rośnie jednak liczba zaszczepionych Hiszpanów - wynika z szacunków resortu zdrowia. Do środowego wieczora blisko 91 proc. obywateli w wieku powyżej 12 lat otrzymało pełną dawkę preparatu przeciwko COVID-19. Natomiast wśród dzieci w przedziale wiekowym 5-11 lat odsetek ten przekroczył 55 proc.

Zasady wjazdu do Hiszpanii

Od 1 lutego obowiązują nowe przepisy dotyczące warunków wjazdu do Hiszpanii. Zgodnie z obecnymi wytycznymi okres ważności testów antygenowych na obecność koronawirusa skrócono z 48 do 24 godzin.

Wytyczne te nie zmieniają innych warunków wjazdu do Hiszpanii. Turyści w dalszym ciągu mogą posłużyć się zarówno certyfikatem potwierdzającym zakończenie procesu szczepień przeciwko koronawirusowi, jak i dokumentem lekarskim informującym o przebyciu COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >