Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Planujesz dzisiaj wyjazd? Lepiej uważaj, wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem
Ania Radke
Ania Radke 30.01.2022 01:00

Planujesz dzisiaj wyjazd? Lepiej uważaj, wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem

landscape-g12e960295 1280
fot. Pixabay/ gosiak1980

Pogoda od wczoraj daje się we znaki w całym kraju. Wygląda na to, że jeszcze nie koniec problemów, ponieważ Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju.

Minionej nocy strażacy usuwali połamane przez wichurę drzewa i konary blokujące drogi. W Tłuczewie, w powiecie wejherowskim drzewo spadło na poruszający się samochód, co spowodowało śmierć jednej osoby.

Pogoda jeszcze się nie uspokoi

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższym czasie nie należy się spodziewać poprawy, a silny wiatr będzie utrzymywał się również dzisiaj. W całej Polsce wydano ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia o silnym wietrze.

Najtrudniejsza sytuacja pogodowa panuje w powiatach północnozachodnich, zwłaszcza nadmorskich. W tym regionie obowiązuje alert trzeciego stopnia, a prędkość wiatru może dochodzić nawet do 120-130 km/h.

- Do godziny 6.00 strażacy otrzymali ponad 4000 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru, w tym 1600 w sobotę - przekazał redakcji Polsat News rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Jak dodał, najwięcej zgłoszeń strażacy odnotowali w woj. zachodniopomorskim (1060), pomorskim (882) oraz wielkopolskim (461).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Tagi: pogoda