Turysci.pl > Polska > Groźny incydent z samolotem wynajętym przez Orlen. Na pokładzie Daniel Obajtek
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.06.2022 16:34

Groźny incydent z samolotem wynajętym przez Orlen. Na pokładzie Daniel Obajtek

Daniel Obajtek
Pawel Wodzynski/East News

PKN Orlen poinformowały służby o incydencie na pokładzie samolotu wynajętego przez delegację koncernu, którym prezes Daniel Obajtek miał wrócić do Polski. Tuż przed startem maszyny doszło do poważnej awarii. Pasażerów ewakuowano.

Samolot już miał startować. Nagle ogłoszono alarm, Obajtek ewakuowany

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną środę (tj. 1 czerwca) tuż przed powrotem polskiej delegacji do kraju ze stolicy Kazachstanu, miasta Nur-Sułtan. Po zakończonych negocjacjach z "KazMunayGas", czyli kazachskim naftowym gigantem w regionie Morza Kaspijskiego, członkowie delegatury wraz z prezesem ORLEN-u Danielem Obajtkiem na czele, przybyli na lotnisko.

Pasażerowie wsiedli już do wyczarterowanego przez Orlen samolotu, a pilot przygotowywał się do startu. Nieoczekiwanie okazało się, że wylot z lotniska został uniemożliwiony. Doszło do poważnej awarii.

Jak donosi RMF FM, po włączeniu silników pojawił się komunikat alarmowy. Sygnalizacja poinformowała o poważnym wycieku paliwa.

Załoga maszyny zarządziła natychmiastową ewakuację pasażerów, a samolot został odholowany. Szefostwo polskiego koncernu poinformowało o awarii Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która zbada dokładne okoliczności zdarzenia.

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski

Przypomnijmy, że od kwietnia br. Rosja nie dostarcza już Polsce gazu. W związku z zakręceniem kurka europejskie ceny surowca energetycznego idą do góry, ale zdaniem eksperrtów nie odczujemy tego od razu we wzroście rachunków.

Niemniej jednak wstrzymanie dostaw oraz zbliżające się unijne embargo na rosyjską ropę naftową skłoniły zarząd PKN Orlen do podjęcia rozmów z nowym prezesem "KazMunayGas" o potencjalnej współpracy oraz możliwości sprowadzania z Kazachstanu surowców.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

  2. Polka pokazała rachunek z Gruzji. Szokuje, ale wcale nie kwotą do zapłaty

  3. Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: RMF FM