Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 31.05.2022 12:27

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Włochy
unsplash/Sofia Alberti

Dobra wiadomość dla wszystkich planujących wyjazd do słonecznej Italii. Od 1 czerwca włoski rząd wprowadza nowe zasady wjazdu do kraju. Odtąd nie będzie już wymagana przepustka COVID-19. Włochy to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - począwszy od zapierających dech w piersiach zabytków i krajobrazów, przez doskonałe dania czy desery, na kąpieli w lazurowym morzu kończąc. Teraz wypoczynek w europejskim kraju będzie jeszcze łatwiejszy.

Włochy znoszą restrykcje. Koniec z testami i kwarantanną

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia ogłosił, że wraz z ostatnim dniem maja przestanie obowiązywać jedno z ostatnich obostrzeń w czasie epidemii koronawirusa. Resort nie ma zamiaru przedłużać wymogu posiadania tzw. Green Pass. Oznacza to, że od 1 czerwca turyści wybierający się na Półwysep Apeniński nie muszą przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego.

Od 1 maja we Włoszech przestał obowiązywać wymóg zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, z wyjątkiem: transportu zbiorowego, szpitali, sal sportowych, kinowych i teatralnych (maseczka typu FFP2).

Niemniej jednak minister zdrowia Roberto Speranza wyjaśnił, że już w najbliższym czasie jego resort zdecyduje, czy wymóg maseczek w komunikacji zostanie definitywnie zniesiony, czy też pozostanie. Aktualne zasady będą obowiązywać do 15 czerwca.

Przypomnijmy, że wśród europejskich krajów, które zdecydowały się na zniesienie restrykcji, znalazły się m.in. Grecja, Chorwacja, Bułgaria, Albania czy Czarnogóra.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

  2. Masowe anulowanie lotów EasyJet. Uziemionych nawet 36 tys. turystów

  3. Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: gov.pl