Turysci.pl
turysci - pilne

twitter/cazsanbags

Masowe anulowanie lotów EasyJet. Uziemionych nawet 36 tys. turystów

30 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na lotniskach w Wielkiej Brytanii zapanował chaos i dezinformacja. Tworzą się gigantyczne kolejki do kontroli bezpieczeństwa. Wiele połączeń zostaje opóźnionych lub są w ostatniej chwili odwoływane.

Pasażerowie, którzy w poniedziałek rano mieli wylecieć z lotniska Gatwick do Rzymu i Sewilli zostali powiadomieni z godzinnym wyprzedzeniem, że ich loty zostały odwołane. Największa brytyjska linia lotnicza EasyJet anulowała ponad 30 połączeń, zostawiając swoich pasażerów na lodzie.

EasyJet odwołuje setki połączeń

Jak donosi brytyjska prasa, linie lotnicze EasyJet poinformowały, że utrudnienia dotyczą okresu od soboty 28 maja do poniedziałku 6 czerwca. W ciągu tych 10 dni anulowano łącznie 240 rejsów z lotniska Londyn-Gatwick.

Na liście odwołanych rejsów znalazły się najchętniej wybierane przez Brytyjczyków kierunki wakacyjne: Lizbona, Mediolan, Wenecja, hiszpańska Sewilla, Barcelona, Funchal na Maderze, Budapeszt, Kraków, Kopenhaga, Reykjavik, Agadir czy Marrakesz w Maroku.

Przewoźnik argumentuje, że anulowanie rezerwacji było koniecznością, „aby zapewnić sprawną obsługę w tym pracowitym okresie”. Utrudnienia są bowiem spowodowane niewystarczającą liczbą pracowników kontroli bezpieczeństwa oraz wzmożonym ruchem turystycznym w związku z początkiem ferii w Wielkiej Brytanii.

Skarb

Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

CZYTAJ DALEJ

Pasażerowie usłyszeli groźby, "Wypędzono nas jak zwierzęta"

Rzecznik EasyJet wystosował przeprosiny za wszelkie niedogodności. W teorii pasażerowie, których samoloty zostały odwołane, mają prawo do lotu dowolną linią lotniczą, która zabierze ich do miejsca docelowego tego samego dnia – ale inni przewoźnicy też borykają się z dużymi opóźnieniami, a dostępnych jest bardzo niewiele miejsc.

Do tego dochodzi ogólne zamieszanie, a nawet groźby ze strony pracowników w przypadku odmowy opuszczenia lotniska. Turyści, którzy nie chcieli wykonać tego polecenia, mogli zostać ukarani grzywnę, a nawet trafienia na czarną listę.

- Kazano nam zarezerwować hotel za pośrednictwem specjalnej aplikacji, ale ciągle się zawieszała. Sam personel również nie był specjalnie pomocny. Kazano nam opuścić budynek. Wypędzono nas jak zwierzęta, które nie miały dokąd pójść – przekazała Rosaleen Gormley, która miała udać się do Bristolu, cytowana przez BBC.

Brytyjski przewoźnik redukuje także flotę samolotów i siatkę połączeń na lotnisku w Berlinie. Jak dotąd szacuje się, że zakłócenia pokrzyżowały plany wyjazdowe ponad 36 tys. podróżnych. 

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

  2. Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

  3. Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Źródło: podroze.radiozet.pl, polemi.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Na topie

Dziewczynka szalała w samolocie przez 8 godzin trwania lotu. Reakcja rodziców pozostawia wiele do życzenia

Czytaj więcej >

Na topie

"Milionerzy" Uczestnik dostał pytanie nt. podróży. Każdy turysta powinien znać odpowiedzieć

Czytaj więcej >

Na topie

Karmiła piersią w samolocie. Obsługa upokorzyła ja na oczach pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Co najczęściej zostaje w pokojach hotelowych? Szczoteczka do zębów czy telefon to pikuś

Czytaj więcej >

Na topie

Nocujesz w hotelu? Wstrzymaj się z włączaniem światła po wejściu do pokoju, tak radzi pracownica

Czytaj więcej >
unsplash/David Garrido

Na topie

Przyrodnicy z apelem do turystów. Nie wchodźmy do jaskiń zimą, chodzi o nietoperze

Czytaj więcej >