Turysci.pl
Zdjęcie ilustracyjne

unsplash/claireward

Bieg i wielka bitwa o leżaki. Tak w Hiszpanii urlopowicze walczą o najlepsze miejsca

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pewna użytkowniczka Tiktoka opublikowała nagranie z hotelu na Gran Canarii, na którym widać, jak turyści urządzają poranne zawody w zajmowaniu leżaków ręcznikami. Takie bitwy odbywają się tu codziennie już od 6 rano.

Zamiast zażywać relaksu i cieszyć się z braku obowiązków zawodowych, wolą wstać skoro świt i stoczyć walkę o najlepsze miejsce przy basenie. Mowa o urlopowiczach zatrzymujących się w kurorcie na Wyspach Kanaryjskich i wielu innych wakacyjnych destynacjach. Czy tak powinny wyglądać wakacje w luksusowym hotelu?

Tiktokerka pokazała, co dzieje się nad basenem o 6 rano

Jest godzina 6 rano. Otwierają się drzwi na teren basenu hotelowego, a Julie Larsson włącza nagrywanie w swoim telefonie. Tłumy wczasowiczów wbiegają na teren uzbrojeni w broń ostateczną - ręczniki plażowe - i biegną w kierunku leżaków, by w swoisty sposób "zarezerwować" sobie najlepszą miejscówkę.

Uczestnicy wakacyjnej dyscypliny nie biorą jeńców i są gotowi rozpychać się łokciami byleby tylko zaznaczyć swoje terytorium. Celują wyłącznie w siedzenia tuż przy basenie, a nawet rezerwują kilka miejsc jednocześnie. Widać, że co poniektórzy mają w tym godną pozazdroszczenia wprawę.

Gdy turyści mają już stuprocentową pewność, że wybrany leżak został przez nich "zaklepany", udają się na śniadanie, by finalnie okupować basen przez resztę dnia.

Część internautów komentujących nagranie przyznała, że im samym lub ich bliskim również zdarzyło się uczestniczyć w basenowych wyścigach. Niektórzy zauważają podobieństwo do zwyczaju znad polskiego morza: "To samo co w Polsce z parawanami" - czytamy pod filmem.

Rachunek znad morza

Gorączka cenowa nad polskim morzem? Turysta pokazał, ile zapłacił za dwa piwa w Gdańsku

CZYTAJ DALEJ

Bitwa o leżaki nad basenem - nowy sport, nie tylko Polaków

Rytuał zajmowania leżaków nad basenem nie jest żadną nowością ani w dużych hotelach, ani w kurortach. Jak twierdzą świadkowie, rezerwowanie miejsc to przede wszystkim domena Niemców i Brytyjczyków, którzy zaprawieni w hotelowych bojach, dają wątpliwy przykład turystom innych narodowości.

Takie zachowanie jest źródłem niezadowolenia innych wczasowiczów, które także chcą skorzystać z udogodnień obiektu hotelowego bez konieczności zrywania się z łóżka o 6 rano i ustawiania w kolejce. Na szczęście cześć hoteli próbuje walczyć z tym problemem. 

Pracownicy niektórych kurortów zostali poinstruowani, by usuwać ręczniki po 2-3 godzinach niepojawiania się gościa hotelowego na swoim miejscu. W ten sposób leżak zostaje zwolniony i udostępniony innym gościom hotelu. Jak wygląda to w praktyce? Delikatnie mówiąc, różnie.

  1. Gorączka cenowa nad polskim morzem? Turysta pokazał, ile zapłacił za dwa piwa w Gdańsku

  2. Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

  3. Na Santorini nie odpoczniesz bez tłumów. Oto, co dzieje się na greckiej wyspie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Źródło: turystyka.wp.pl

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >