Turysci.pl
aircraft-gbc18fa993 1280

fot. Pixabay/ dmncwndrlch

Linie lotnicze zawieszają połączenia do Ukrainy. Wyjątkiem Ryanair

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines oraz SAS zawieswiesiły swoje połączenia do Ukrainy. Inaczej zdecydował Ryanair, który już kilka dni temu zapowiedział, że nie zamierza na razie zawieszać lotów.

Trwający od ośmiu lat konflikt między Ukrainą a Rosją z każdym dniem staje się coraz bardziej napięty. W związku z zagrożeniem kolejne linie lotnicze decydują się na zawieszenie swoich połączeń do naszych wschodnich sąsiadów. W zeszłym tygodniu przestały tam latać samoloty KLM, a jego śladem poszły kolejne europejskie linie.

Katania

Erupcja wulkanu Etna na Sycylii. Kłęby dymu uniosły się na wysokość 10 km

CZYTAJ DALEJ

Linie lotnicze zawieszają połączenia do Ukrainy

Od poniedziałku przewoźnicy z grupy Lufthansa zawiesili połączenia na ukraińskie lotniska. Niemiecki przewoźnik od dzisiaj do 28 lutego nie będzie latał do Kijowa, a z kolei linia Austrian Airlines nie poleci z i do Kijowa oraz Odessy.

Również Swiss od poniedziałku zawiesił swoje połączenia z Zurychu do Kijowa. Ostatni niedzielny lot ze stolicy Ukrainy do Szwajcarii obsłużył duży Boeing 777-300ER, aby przyjąć większą liczbą podróżnych, którzy chcieli opuścić kraj.

– Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załóg pozostaje dla nas najwyższym priorytetem – poinformowała Lufthansa Group w komunikacie. Dodano jednak, że przewoźnicy z grupy w dalszym ciągu będą na razie realizowali połączenia z i do Lwowa.

Swoje połączenie z Oslo do Kijowa przynajmniej do 27 lutego zawiesi też linia SAS.

Ryanair będzie latał do Ukrainy, dopóki „nie zaczną latać pociski”

Zupełnie inną decyzję ws. lotów do Ukrainy podjął prezes Ryanair Michael O’Leary, który kilka dni temu podczas konferencji prasowej szef Ryanaira zapowiedział, że irlandzka linia będzie kontynuowała loty, dopóki „nie wybuchnie wojna ani nie zaczną tu latać pociski”.

– Nie widzimy powodów, aby nie kontynuować tu lotów, dopóki europejskie władze nie powiedzą nam, że latanie na Ukrainę nie jest bezpieczne. Najważniejsze to nie panikować. Ludzie muszą mieć możliwość opuścić kraj i latać zagranicę do Unii Europejskiej, a linie muszą zapewniać im taką usługę – powiedział O’Leary.

Jak jednak zauważył portal Fly4Free, mimo zapowiedzi Ryanair usunął kilka dni temu z systemu rezerwacyjnego połączenia na lotniska w Charkowie i Chersoniu, m.in. z Krakowa i Modlina.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >