Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Siedem europejskich państw znosi restrykcje covidowe. Dobra wiadomość dla podróżujących
Ania Radke
Ania Radke 21.02.2022 01:00

Siedem europejskich państw znosi restrykcje covidowe. Dobra wiadomość dla podróżujących

world-gcca004b49 1280
fot. Pixabay/ neelam279

Siedem krajów w Europie zdecydowało się w ostatnim czasie na zniesienie większości restrykcji. Wśród nich znalazły się Austria, Portugalia, Grecja, Holandia, Szwajcaria, Hiszpania i Francja.

Wiele państw w Europie odnotowuje ostatnio szybki spadek liczby zakażeń koronawirusem oraz pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach. W związku z tym podróżujący do niektórych krajów nie będą musieli już martwić się o restrykcje na miejscu.

Europa łagodzi restrykcje

Jednym z państw, które zdecydowały się na poluzowanie restrykcji jest Austria, gdzie od soboty osoby, które otrzymają negatywny wynik testu na koronawirusa ponownie będą mogły korzystać z miejsc wypoczynku i rekreacji. Przypomnijmy, że do tej pory obiekty te były dostępne jedynie dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Zgodnie z zapowiedziami austriackiego rządu, większość ograniczeń sanitarnych zostanie zniesiona od 5 marca. Utrzymany zostanie jednak obowiązek noszenia masek FFP2 w obszarach wysokiego ryzyka (szpitale, domy opieki itp.), a także w transporcie publicznym, w sklepach, aptekach, bankach, urzędach pocztowych itp.

O krok dalej zdecydowała się pójść Portugalia, gdzie od soboty nie trzeba już okazywać certyfikatów covidowych, które dotychczas konieczne były m.in. w lokalach rozrywki i rekreacji, podczas masowych imprez, w tym w salach koncertowych. Obecnie dokument potrzebny jest jedynie przy wjeździe do kraju.

Z kolei w Grecji od soboty wszystkie kluby, bary i restauracje wznawiają normalne funkcjonowanie dla posiadaczy certyfikatów covidowych z możliwością tańca i goszczenia klientów na stojąco.

Dyskoteki i kluby nocne mogą już normalnie funkcjonować w Holandii, gdzie od przyszłego wtorku ograniczony zostanie również obowiązek noszenia maseczek do pojazdów transportu publicznego. Ponadto od kolejnego piątku (25 lutego) całkowicie przestanie tam obowiązywać przepustka sanitarna.

Prawie wszystkie restrykcje zostały już zniesione w Szwajcarii, gdzie nie trzeba już nosić maseczki i okazywać certyfikat covidowy przy wejściu do sklepów i restauracji. Zasłanianie nosa i ust wymagane jest tylko w środkach transportu publicznego oraz podczas wizyt w placówkach służby zdrowia.

Hiszpania natomiast zniosła w czwartek obowiązek noszenia maseczek ochronnych poza zamkniętymi pomieszczeniami.

Również Francja zdecydowała się na poluzowanie restrykcji. Od środy mogły ponownie otworzyć się dyskoteki i kluby nocne. Ponownie mogą być organizowane koncerty, a w kinach możliwa będzie konsumpcja.

Od 28 lutego we Francji nie będzie już trzeba zasłaniać nosa i ust w miejscach, do których dostęp jest uzależniony od posiadania certyfikatów szczepień. Władze zapowiedziały jednak zniesienie obowiązku noszenia maseczek chirurgicznych w pomieszczeniach zamkniętych od połowy marca.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Tagi: