Turysci.pl
samolot

fot. TikTok/ sidneehogan

Stewardesa opowiedziała o irytującym zachowaniu pasażerów. Bardzo wiele osób popełnia jeden błąd

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pasażerowie samolotów nie zawsze stosują się do zasad bezpieczeństwa. Personel pokładowy zwykle zachowuje zimną krew, jednak są zachowania, które szczególnie ich irytują. Amerykańska stewardesa opublikowała film, w którym wyjaśniła, co najbardziej denerwuje ją w pracy.

Stewardesa Sid Hogan udostępniła na Tik Toku nagranie, w którym opowiedziała o najbardziej irytujących zachowaniach pasażerów samolotów. Jak twierdzi, podobne błędy zdarzają się notorycznie.

aircraft-gbc18fa993 1280

Linie lotnicze zawieszają połączenia do Ukrainy. Wyjątkiem Ryanair

CZYTAJ DALEJ

Stewardesa wyjaśnia, czego nie robić w samolocie

Nagranie rozpoczyna scena, w której stewardesa przechodzi przez korytarz samolotu z wózkiem z napojami i przekąskami. Jak tłumaczy, rozpoczęcie serwisu następuje krótko po osiągnięciu wysokości 10 tys. stóp (ok. 3 km). W tym czasie sygnalizacja zapięcia pasów bezpieczeństwa jest nadal włączona.

W kolejnej scenie widzimy Sid udającą pasażera, który mimo włączonej sygnalizacji wstaje ze swojego miejsca i idzie wprost na stewardesę.

- Oto pasażer, który wstaje, aby skorzystać z toalety. Robi to, ponieważ widzi, że my stoimy, więc wg niego to musi być bezpiecznie - czytamy.

@sidneehogan Then hover over you while you’re walking backwards in the aisle #flightattendant #avaiation #cabincrew #airportlife #travel ♬ Stan Mariano - Sterling Silver

Nagranie obejrzano już ponad 300 tysięcy razy. Większość komentujących jest zgodna, że podobne zachowania pasażerów są irytujące. Jeden z internautów zapytał jednak, dlaczego sygnał zapięcia pasów nie obowiązuje personelu pokładowego.

- Sygnalizacja zapięcia pasów bezpieczeństwa jest włączona głównie po to, aby pomóc nam w serwisie na początku lotu - wyjaśniła Sid. Jak dodała, wstawanie z miejsca w tym momencie przede wszystkim zakłóca ich pracę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >