Turysci.pl
turysci - pilne

unsplash/Fotis Christopoulos

Europejskie lotniska znów sparaliżowane. Rozpoczął się wielki strajk Ryanaira

24 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Spełniły się czarne scenariusze. Linie lotnicze Ryanair zmagają się z poważnymi niedoborami kadrowymi, przez które są zmuszone odwoływać loty. Anulacji uległo już niemal 200 lotów zaplanowanych na najbliższy weekend.

Na wielu lotniskach w Europie trwają obecnie strajki pracowników. Osoby planujące wyjazdy muszą mieć świadomość, że już w ten weekend rozpocznie się trzydniowy strajk personelu pokładowego irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Napięta sytuacja zmusza linie lotnicze do stanowczych decyzji.

Ryanair masowo odwołuje loty, dotyczy to też Polski

Jak informuje portal fly4free.pl, w ten weekend Ryanair odwołuje ok. 180 połączeń, m.in. z i na belgijskie lotnisko Bruksela Charleroi. A to dopiero początek. Utrudnienia dotkną pasażerów z wielu krajów, w tym także Polski.

Liczba anulowanych lotów może wzrosnąć, dlatego osoby planujące podróż w najbliższych dniach powinny sprawdzić, czy na pewno się odbędzie. Miejsca i terminy planowanych strajków przedstawiają się następująco:

  • Strajk Ryanair w Belgii - 24-26 czerwca,

  • Strajk Ryanair w Hiszpanii - pierwsza tura - 24-26 czerwca, druga - 30 czerwca-2 lipca

  • Strajk Ryanair we Francji - 25-26 czerwca,

  • Strajk Ryanair we Włoszech - 25 czerwca,

  • Strajk Ryanair w Portugalii - 24-26 czerwca.

Zdjęcie ilustracyjne

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

CZYTAJ DALEJ

Kolejne linie lotnicze dołączają do strajków

Pracownicy linii lotniczych Ryanair nie jako jedyni domagają się wyższych pensji i respektowania praw pracowniczych. Pomimo rosnącego ruchu pasażerskiego, o anulacji rejsów poinformowała również niemiecka Lufhansa.

Rzecznik potwierdza doniesienia o planowanym odwołaniu 900 lotów z dwóch popularnych lotnisk za zachodnią granicą. Powodem są braki personelu.

- Aby jak najwcześniej poinformować pasażerów, Lufthansa wycofa z systemu kolejne 2200 z łącznie około 80 000 lotów w hubach we Frankfurcie i Monachium na lato – również w inne, jak dotąd mniej dotknięte dniami tygodnia. Odwołania dotyczą w szczególności lotów krajowych w Niemczech i wewnątrz Europy, ale nie klasycznych destynacji wakacyjnych, które są bardzo oblegane w okresie wakacyjnym. Ponadto mogą również wystąpić zmiany w godzinach lotu - ogłoszono.

W związku z problemami poszczególne linie lotnicze odwołują część swoich lotów do portu lotniczego Amsterdam-Schiphol - trzeciego pod względem przewozów pasażerskich na świecie. Decyzję o anulowaniu połączeń w następujących dniach: 3-4, 12-13, 28, 29 i 31 lipca oraz 1, 4, 15-16, 22, 25, 27-29 sierpnia podjął LOT.

Tymczasem pracownicy British Airways, EasyJet, Volotea oraz Brussels Airlines także zagłosowali za strajkiem podczas letnich wakacji. Terminu strajków jeszcze nie ogłoszono, ale możemy być pewni, że jeśli dojdą one do skutku, to w szczycie sezonu możemy spodziewać się zakłóceń na większości europejskich lotnisk, m.in. londyńskim Heathrow.

Osoby planujące podróż z Wielkiej Brytanii czy innych europejskich krajów powinny stawić się na lotnisku z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, a także przygotować się na gigantyczne kolejki i w miarę możliwości nie ulegać chaosowi informacyjnemu.

  1. Gorączka cenowa nad polskim morzem? Turysta pokazał, ile zapłacił za dwa piwa w Gdańsku

  2. Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

  3. Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Niezwykłe miejsca na świecie/East News

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Zobacz galerię >

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Źródło: podroze.radiozet.pl, obserwatorlogistyczny.pl

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >