Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Grecja znosi obowiązek testowania. Rząd ogłosił datę luzowania restrykcji
Ania Radke
Ania Radke 06.02.2022 22:23

Grecja znosi obowiązek testowania. Rząd ogłosił datę luzowania restrykcji

Grecja
fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Władze Grecji ogłosiły złagodzenie restrykcji granicznych dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Od poniedziałku nie będą oni musieli okazywać wyników testów na koronawirusa wykonanych przed przyjazdem.

Grecja jest kolejnym krajem, który zdecydował się na złagodzenie restrykcji pandemicznych. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. Szwecja, Portugalia, Włochy, Anglia i Cypr. Nowe zasady wejdą w życie już od jutra.

Grecja łagodzi przepisy graniczne

Vassilis Kikilias, minister turystyki Grecji, ogłosił, że dotychczasowe restrykcje graniczne zostaną zniesione. Od 7 lutego turyści, którzy są ozdrowieńcami lub przeszli pełny cykl szczepień nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

– W ciągu ostatnich dwóch lat Grecja wykazała się niezwykłą odpornością, wysyłając tym samym sygnał do odwiedzających nasz kraj, że mogą czuć się bezpieczni. W tym roku zrobi to samo – powiedział Vassilis Kikilias, minister turystyki.

Warto dodać, że od 1 lutego Grecja skróciła ważność certyfikatów COVID-19. Obecnie są one ważne jedynie przez 7 miesięcy od daty pełnego szczepienia. W przypadku przyjęcia dawki przypominającej certyfikat jest ważny bezterminowo.

Jeżeli chodzi o osoby niezaszczepione oraz takie, którym wygasła ważność certyfikatu COVID-19, w dalszym ciągu będą one musiały wykonać test. Grecja akceptuje zarówno testy antygenowe, wykonane nie wcześniej niż 24 h przed podróżą, jak i PCR - 72 h.

Powyższe zasady nie dotyczą dzieci do 5. roku życia, które są zwolnione z obowiązku testowania. Na lotniskach, podobnie jak w poprzednich latach, będą przeprowadzane wyrywkowe testy turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi: