Turysci.pl
Grecja

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Grecja znosi obowiązek testowania. Rząd ogłosił datę luzowania restrykcji

15 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Władze Grecji ogłosiły złagodzenie restrykcji granicznych dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Od poniedziałku nie będą oni musieli okazywać wyników testów na koronawirusa wykonanych przed przyjazdem.

Grecja jest kolejnym krajem, który zdecydował się na złagodzenie restrykcji pandemicznych. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. Szwecja, Portugalia, Włochy, Anglia i Cypr. Nowe zasady wejdą w życie już od jutra.

mountains-gb72417dee 1280

Wichury w Tatrach. Kolejka na Kasprowy Wierch została zamknięta

CZYTAJ DALEJ

Grecja łagodzi przepisy graniczne

Vassilis Kikilias, minister turystyki Grecji, ogłosił, że dotychczasowe restrykcje graniczne zostaną zniesione. Od 7 lutego turyści, którzy są ozdrowieńcami lub przeszli pełny cykl szczepień nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

– W ciągu ostatnich dwóch lat Grecja wykazała się niezwykłą odpornością, wysyłając tym samym sygnał do odwiedzających nasz kraj, że mogą czuć się bezpieczni. W tym roku zrobi to samo – powiedział Vassilis Kikilias, minister turystyki.

Warto dodać, że od 1 lutego Grecja skróciła ważność certyfikatów COVID-19. Obecnie są one ważne jedynie przez 7 miesięcy od daty pełnego szczepienia. W przypadku przyjęcia dawki przypominającej certyfikat jest ważny bezterminowo.

Jeżeli chodzi o osoby niezaszczepione oraz takie, którym wygasła ważność certyfikatu COVID-19, w dalszym ciągu będą one musiały wykonać test. Grecja akceptuje zarówno testy antygenowe, wykonane nie wcześniej niż 24 h przed podróżą, jak i PCR - 72 h.

Powyższe zasady nie dotyczą dzieci do 5. roku życia, które są zwolnione z obowiązku testowania. Na lotniskach, podobnie jak w poprzednich latach, będą przeprowadzane wyrywkowe testy turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >