Turysci.pl
Włochy

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Włochy. Od dzisiaj wejście do restauracji czy muzeum tylko z przepustką covidową

3 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Restauracje, muzea, stadiony, siłownie - to tylko kilka miejsc, gdzie we Włoszech można wejść wyłącznie z przepustką covidową. Nowe restrykcje weszły w życie dzisiaj. Obowiązują także turystów zaszczepionych za granicą.

Od dzisiaj, 6 sierpnia, aby wejść do środka restauracji, muzeum, czy placówki kultury, należy mieć ze sobą ważną przepustkę covidową.

Wejście do restauracji we Włoszech tylko z przepustką covidową

Przepustki covidowe będą musiały okazać osoby, które chcą wejść do środka lokalu gastronomicznego, na stadion lub halę sportową, siłownię i basen, do placówki kultury i na imprezy masowe, do salonu kosmetycznego i gier hazardowych, a także na targi i kongresy.

Taki dokument otrzymują osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy, a także ci, którzy posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu przeprowadzonego maksimum 48 godzin wcześniej.

Osoby, które mimo braku przepustki będą przebywały w wymienionych powyżej miejscach, muszą liczyć się z karą finansowa w wysokości 400 euro.

Co ważne, nowe restrykcje dotkną także obcokrajowców posługujących się zaświadczeniami szczepień wystawionymi za granicą. Jedynym warunkiem jest, żeby szczepionka należała do grupy preparatów zaakceptowanych przez Unię Europejską.

Chociaż wprowadzenie przepustek covidowych wywołało gwałtowne protesty we Włoszech, z wielu sondaży wynika, że 70 procent Włochów popiera nowe przepisy.

Do promocji szczepień przyłączyły się również najsłynniejsze placówki kultury, jak Park Archeologiczny Koloseum, rzymskie Muzeum Etrusków, Pałac Królewski w Casercie, czy Muzeum Królewskie w Neapolu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >