Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Włochy. Od dzisiaj wejście do restauracji czy muzeum tylko z przepustką covidową
Ania Radke
Ania Radke 06.07.2021 23:18

Włochy. Od dzisiaj wejście do restauracji czy muzeum tylko z przepustką covidową

Włochy
fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Restauracje, muzea, stadiony, siłownie - to tylko kilka miejsc, gdzie we Włoszech można wejść wyłącznie z przepustką covidową. Nowe restrykcje weszły w życie dzisiaj. Obowiązują także turystów zaszczepionych za granicą.

Od dzisiaj, 6 sierpnia, aby wejść do środka restauracji, muzeum, czy placówki kultury, należy mieć ze sobą ważną przepustkę covidową.

Wejście do restauracji we Włoszech tylko z przepustką covidową

Przepustki covidowe będą musiały okazać osoby, które chcą wejść do środka lokalu gastronomicznego, na stadion lub halę sportową, siłownię i basen, do placówki kultury i na imprezy masowe, do salonu kosmetycznego i gier hazardowych, a także na targi i kongresy.

Taki dokument otrzymują osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy, a także ci, którzy posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu przeprowadzonego maksimum 48 godzin wcześniej.

Osoby, które mimo braku przepustki będą przebywały w wymienionych powyżej miejscach, muszą liczyć się z karą finansowa w wysokości 400 euro.

Co ważne, nowe restrykcje dotkną także obcokrajowców posługujących się zaświadczeniami szczepień wystawionymi za granicą. Jedynym warunkiem jest, żeby szczepionka należała do grupy preparatów zaakceptowanych przez Unię Europejską.

Chociaż wprowadzenie przepustek covidowych wywołało gwałtowne protesty we Włoszech, z wielu sondaży wynika, że 70 procent Włochów popiera nowe przepisy.

Do promocji szczepień przyłączyły się również najsłynniejsze placówki kultury, jak Park Archeologiczny Koloseum, rzymskie Muzeum Etrusków, Pałac Królewski w Casercie, czy Muzeum Królewskie w Neapolu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: Włochy Rzym