Turysci.pl
Grecja

LOUISA GOULIAMAKI/AFP/East News

Pożary w Grecji. Władze w Atenach radzą zamknąć okna i nie wychodzić na zewnątrz

20 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pożary w Grecji nie odpuszczają. Ponad 500 strażaków próbuje ugasić ogień rozprzestrzeniający się na zboczach masywu górskiego Parnita na północnych przedmieściach Aten.

Lokalne władze zaleciły osobom, które znajdują się obecnie na terenie greckiej stolicy, by nie wychodzili z domów i zamknęli okna. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Morskie oko

Tłumy nad Morskim Okiem. „Każdy głaz zarezerwowany"

CZYTAJ DALEJ

Grecja. Pożary dotarły do przedmieścia Aten

W akcji gaśniczej oprócz straży pożarnej bierze udział wojsko, dziewięć helikopterów i pięć samolotów. Grecka instytucja naukowa Obserwatorium Narodowe odradziła ateńczykom i osobom znajdującym się na terenie miasta otwieranie okien i wychodzenie na zewnątrz.

- To była kolejna niezwykle trudna noc. Przed nami wciąż bardzo dużo pracy - powiedział wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias, cytowany przez RMF24. Jak przekazał, udało się już zredukować cztery ogniska pożaru do jednego.

Pożar wybuchł wczoraj w znajdującej się 20 km na północ od centrum Aten miejscowości Warympompi. Żywioł bardzo szybko rozprzestrzenił się na kolejne miejscowości, zmuszając ich mieszkańców do opuszczenia domów oraz niszcząc budynki i samochody.

Rząd zapowiedział, że zapewni pokoje w hotelach osobom, które musiały opuścić swoje miejsce zamieszkania. Rozprzestrzenianie się pożarów ułatwiają dodatkowo wysokie temperatury, dochodzące nawet pod 46 st. C

Jak poinformował Reuters, lokalny operator sieci energetycznej usiłuje przywrócić zasilanie w częściach obszaru metropolitalnego. Rozprzestrzeniający się ogień uszkodził już część sieci energetycznych.

Ogień rozprzestrzenia się nie tylko po Attyce. Pożary odnotowano dzisiaj także na wyspie Eubea i w południowo-zachodniej części Peloponezu. Polska ambasada zaleciła stosowanie się do zaleceń greckich służb i zachowanie szczególnej ostrożności.

Fala upałów w południowej Europie, którą nasiliły masy gorącego powietrza przypływające znad Afryki Północnej, doprowadziła również do pożarów w innych rejonach świata, m.in. w Turcji, Albanii oraz na wyspach Morza Śródziemnego. Niedawno informowaliśmy o ogniu rozprzestrzeniającym się po Rodos.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >