Turysci.pl
Morskie Oko

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Parkingi pod Morskim Okiem tylko z e-biletem. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści planujący wycieczkę nad Morskie Oko, którzy chcieliby zostawić swój pojazd na Łysej Polanie lub Palenicy Białczańskiej, muszą wcześniej zakupić e-bilet. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady parkowania, nie będzie już możliwe dokonanie opłaty na miejscu.

Morskie Oko jest jednym z najbardziej obleganych kierunków w polskich Tatrach, przez co często brakuje miejsc parkingowych przy starcie szlaku. Tatrzański Park Narodowy zdecydował się więc na zmianę w formie zakupu biletów postojowych.

granica

Od 1 sierpnia nowe zasady wjazdu do Niemiec. Rząd właśnie przyjął rozporządzenie

CZYTAJ DALEJ

Parkingi pod Morskim Okiem tylko z e-biletem

Tatrzański Park Narodowy już ponad tydzień temu poinformował, że planuje zmienić zasady zakupu biletów parkingowych na Łysej Polanie oraz Palenicy Białczańskiej. Zmiany wchodzą w życie od dzisiaj.

Zgodnie z nowymi zasadami turyści planujący zostawić swój pojazd na parkingu na Łysej Polanie lub Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, będą musieli wcześniej wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl.

Co ważne wyłączona została już możliwość opłat u obsługi parkingu, nawet jeśli będą wolne miejsca. Można natomiast bilet zarezerwowany wcześniej przez Internet opłacić gotówką na po przyjeździe.

Bilet należy zakupić jednak odpowiednio wcześnie, ponieważ zainteresowanie zakupem jest ogromne.

TPN zaleca zakup z wyprzedzeniem przynajmniej jednodniowym, jednak na stronie widzimy, że na jutro (03.08.2021) nie ma już wolnych miejsc na parkingach w rejonie Morskiego Oka.

Turysta, który zakupi e-bilet ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Władze rezerwatu rekomendują jednak przyjazd na miejsce przed 8, w celu uniknięcia korków dojazdowych.

TPN zwraca także uwagę, że to o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie decyduje kolejność przyjazdu na miejsce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >