Turysci.pl
czechy katastrofa kolejowa

fot. Twitter/ @hzsplzen

Katastrofa kolejowa w Czechach. Nie żyją dwie osoby, siedem w stanie krytycznym

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Katastrofa kolejowa w Czechach. W środę rano w okolicach miasta Domažlice w Czechach doszło do zderzenia dwóch pociągów. Lokalne media poinformowały, że dwie osoby zginęły, a siedem jest w stanie krytycznym.

Czechy. Dwa pociągi zderzyły się w pobliżu wsi Milavce, między stacjami Domažlice i Blížejov w południowo-zachodniej części Czech, niedaleko granicy z Niemcami. Do zdarzenia doszło około godziny 8 rano.

Czechy. Dwie osoby nie żyją, siedem w stanie krytycznym

Jak poinformowała czeska agencja informacyjna CTK, w katastrofie zginęły dwie osoby, siedem jest w stanie krytycznym, a 31 lżej rannych. W akcji biorą udział czeskie służby ratunkowe, w tym helikoptery.

Było to zderzenie ekspresu Monachium-Praga z regionalnym pociągiem osobowym jadącym z Pilzna do Domažlic - przekazał lokalnym mediom Petr Poncar, rzecznik regionalnej straży pożarnej.

Jak przekazał na swoim Twitterze minister transportu Czech Karel Havlicek, ekspres z Monachium, na rozjeździe w Radonicach, nie zatrzymał się mimo sygnalizowanej komendy "stój".

Według wstępnych informacji, do których dotarły czeskie media, za wypadkiem stoi motorniczy któregoś ze składów.

- Cały sprzęt działał, błędu człowieka nie da się całkowicie zapobiec - powiedział Havliczek, cytowany przez czeskie media.

W drodze na miejsce katastrofy są już także przedstawiciele kierownictwa czeskich kolei, które poinformowały o wypadku na swojej stronie internetowej.

Na odcinku między stacją Domażlice i Bliżejov ruch pociągów został tymczasowo wstrzymany.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >