Turysci.pl
Morskie oko

fot. Kasia Schwenk/ Facebook/ Tygodnik Podhalański

Tłumy nad Morskim Okiem. „Każdy głaz zarezerwowany"

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nad Morskie Oko ruszyły tłumy turystów - kolejki ustawiały się zarówno na dworcu, skąd wyjeżdżają busy do Palenicy, jak i już na samym szlaku. Media społecznościowe obiegły zdjęcia i nagrania z trasy nad jezioro.

Szlak nad Morskie Oko należy do najbardziej obleganych w polskich Tatrach. Takich tłumów jednak nikt się nie spodziewał. Tygodnik Podhalański udostępnił w swoich mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania z trasy nad jezioro.

czechy katastrofa kolejowa

Katastrofa kolejowa w Czechach. Nie żyją dwie osoby, siedem w stanie krytycznym

CZYTAJ DALEJ

Tłumy turystów na szlaku nad Morskie Oko

Kolejka nad Morskie Oko zaczynała się już na przystanku przy dworcu w Zakopanem, na którym zatrzymują się busów do Morskiego Oka. Tygodnik Podhalański pokazał zdjęcie kilkasetmetrowej linii chętnych do transportu.

Jednym z powodów powstania tak długiej kolejki był fakt, że wszystkie miejsca na parkingach na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie były zarezerwowane już od wczoraj. Turyści mogli więc dostać się na początek szlaku nad Morskie Oko jedynie busem.

Niektórzy turyści wjeżdżali na słowacką stronę i parkowali po drugiej stronie granicy, żeby stamtąd rozpocząć swoją wędrówkę do Morskiego Oka. Przejście tą trasą okazało się jednak bardzo czasochłonne - na szlaku utworzył się bowiem korek.

Nad samym jeziorem również trudno było znaleźć wolne miejsce, a zejście nad taflę też zajmowało dobrych kilka minut. Nieco spokojniej było dopiero nieco dalej.

Doszło również do interwencji ratowników TOPR, którzy śmigłowcem przetransportowali do szpitala osobę z urazem nogi.

Od poniedziałku parkingi wyłącznie z e-biletem

Przypomnijmy, że od 2 sierpnia bilet parkingowy na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- Mamy w tym roku do czynienia z wyjątkowo dużym ruchem turystycznym, korkują się drogi na całym Podhalu, dlatego apelujemy o sprawdzanie dostępności e-biletów na stronie tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety i w razie ich braku zweryfikowanie planów wycieczkowych - apeluje Ewa Holek-Krzysztof.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >