Turysci.pl
world-gc20ff9a69 1280

fot. Pixabay/ AlexSky

Wietnam otwiera granice dla turystów. Władze podały datę

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Władze Wietnamu zapowiedziały otwarcie granice i ponownie ugości turystów, którzy zdecydują się tu przyjechać. Od 15 marca zaszczepieni i ozdrowieńcy będą musieli wykonać jeden test na koronawirusa po wjeździe do kraju.

Niedawno informowaliśmy, że swoje granice dla zagranicznych turystów zdecydowała się otworzyć Malezja. Teraz kolejne państwo Azji Południowo-Wschodniej zdecydowało się na taki krok.

Wietnam otworzy granice od 15 marca

Obecnie cudzoziemcy praktycznie nie mają możliwości wjazdu na terytorium Wietnamu, a międzynarodowy ruch turystyczny w tym kraju jest zawieszony. Jedyną możliwością przyjazdu jest program pilotażowy, który pozwala odwiedzać wyspę Phu Quoc.

Rząd zapowiedział jednak znaczne poluzowanie przepisów wjazdowych, które obejmie turystów zaszczepionych oraz ozdrowieńców. Jak dowiedział się portal Fly4Free, nowe zasady mają wejść w życie od 15 marca.

Aby wjechać do Wietnamu, turyści będą potrzebować certyfikatu szczepienia lub ozdrowieńca. Konieczne będzie również wykonanie jednego testu antygenowego w ciągu 24 h od przekroczenia granicy. Oprócz tego trzeba będzie wykupić ubezpieczenie zdrowotne obejmujące 20 tys. USD kosztów leczenia.

Oprócz tego rząd Wietnamu zapowiedział również zniesienie ograniczenia dotyczącego lotów międzynarodowych. Władze liczą również, że połączenia zagraniczne wrócą do poziomu sprzed pandemii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: FlyFree

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >