Policja przeprowadziła kontrolę atrakcji turystycznych w Mielnie. Wraz z pracownikami Urzędu Dozoru Technicznego, funkcjonariusze oceniali stan bezpieczeństwa wesołych miasteczek, które w lecie odwiedzają tłumy urlopowiczów. Nie znaleziono żadnych uchybień, zapowiedziano jednak, że takie akcje przeprowadzane będą w sezonie wysokim regularnie. Jak informuje portal Koszalin Info, policja z Mielna oraz pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego przeprowadzili kontrolę lokalnych wesołych miasteczek. Miała ona na celu ocenę stanu bezpieczeństwa tych obiektów, gdyż w lecie cieszą się one znacznym zainteresowaniem turystów i korzysta z nich wiele osób.
Jak donoszą zagraniczne media, Chiny rozważają utrzymanie zamknięcia granic i obostrzeń dla podróżnych aż do końca 2022 roku. To wyjątkowo surowe rozwiązanie, zwłaszcza w porównaniu do powoli otwierającej się na wakacje Europy. Tamtejszy rząd jednak obawia się nowych wariantów koronawirusa. Wall Street Journal informuje, że Chiny zamierzają utrzymać obostrzenia graniczne dla podróżnych z zagranicy do końca 2022 rokuRozwiązanie to ma powstrzymać rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa i zatrzymać ich powielanie na terenie ChinJuż w chwili obecnej osoby chcące przekroczyć granice tego kraju spełnić muszą restrykcyjne wymagania, które w znacznym stopniu zamroziły ruch turystycznyJak informuje Wall Street Journal, Chiny chcą utrzymać surowe ograniczenia graniczne do końca 2022 roku. Ich motywacją jest ochrona przed nowymi wariantami koronawirusa, przed którymi bronić się próbuje również Polska. Według źródła WSJ, harmonogram zmian w restrykcjach na drugą połowię 2022 roku miał zostać ogłoszony podczas posiedzenia Rady Państwa lub chińskiego rządu, które miało miejsce w maju.
Jakiego kremu i w jaki sposób używać, by odpowiednio chronił nas przed słońcem? Prof. Aleksandra Lesiak z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wskazuje, że wielu Polaków używa filtrów o zbyt niskim poziomie ochrony. Nawet jeśli używamy odpowiedniej 50-ki, to nakładamy jej zbyt mało - około 1/3 zalecanej dawki. Osoby o jasnej karnacji, czyli większość Polaków, powinny stosować filtry 50 do ochrony przed słońcemPolscy turyści często sięgają po słabsze 15, które mogą spełnić swoje zadanie, o ile nałoży się je w dużej ilości, czego zwykle nie robimy Wielu Polaków nawet kremów z filtrem 50 nakładają zbyt mało. Statystycznie przed opalaniem stosujemy około 1/3 zalecanej dawkiWiększość turystów chce wrócić z urlopów z ładną opalenizną, najlepiej równomierną na całym ciele. Niestety nie jest to łatwe, bo wystarczy chwila nieuwagi, by przesadzić z kąpielą słoneczną. Ekspertka i prof. z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wskazała w rozmowie z WP, że wielu Polaków nieodpowiednio przygotowuje się do letniego wypoczynku i tzw. „plażingu".
Bałtyk nie należy do najtańszych opcji wakacyjnych. Jak wynika z raportu Rankomat.pl, dwie osoby dorosłe za tygodniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu nad polskim morzem w szczycie sezonu zapłacą nawet tyle, co za podobny pobyt w Grecji. Najwyższe ceny są w Sopocie. Tygodniowy pobyt nad Bałtykiem może być znacznie droższy niż taki sam urlop w Grecji - wynika z raportu Rankomat.pl. W Polsce w wielu miejscach trzeba zapłacić już ponad 3 tys. zł za sam nocleg.
Chorwacka Wspólnota Turystyczna poinformowała, że polscy turyści będą mogli przekroczyć granice państwa bez dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa - przekazuje TVN24, powołujący się na Chorwacką Wspólnotę Turystyczną. Podobnie wszystkie państwa z zielonej listy PE.Obecnie, aby wjechać do Chorwacji, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR w stronę Covid-19 lub szybkiego testu antygenowego.
W drodze na wakacje 39-latek z Warszawy wyszedł na dach kampera podczas postoju na czerwonym świetle. Następnie uszkodził auto kierowcy, który zrobił mu zdjęcie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.Mężczyzna z pewnością nie tak wyobrażał sobie swój wyjazd na wakacje. Komplikacje zaczęły się, gdy podczas postoju na czerwonym świetle w Siedlcach zdecydował się wejść na dach swojego kampera.
Cypr wpisał Polskę na zieloną listę krajów, w których jest niskie ryzyko zakażenia koronawirusem. Dla turystów oznacza to swobodne przekraczanie granicy tego kraju. Nie będzie już konieczne okazywanie testów na COVID-19 oraz odbycie kwarantanny. Nowe przepisy obowiązują od 17 czerwca.Polska została wpisana na zieloną listę CypruTuryści podróżujący na Cypr nie muszą od 17 czerwca okazywać negatywnych wyników testów na COVID-19 ani przechodzić kwarantannyNa lotniskach w Pafos oraz Larnace służby mogą wykonywać bezpłatne testy na losowo wybranych pasażerachCypr rozpoczyna sezon turystyczny i łagodzi obostrzenia dla urlopowiczów z wielu krajów. Jeszcze do niedawna Polska była oznaczona jako państwo pomarańczowe, jednak od dziś jesteśmy już na liście zielonej. Oznacza to możliwość swobodnego przekraczania granicy.
Zdaniem doktora Pawła Grzesiowskiego nie jest istotne miejsce, w którym spędzimy tegoroczne wakacje. Kluczowe za to są warunki, w których będziemy przebywać. Ekspert zaznaczył, że kluczowe będzie przestrzeganie zasad higieny i stosowanie się do lokalnych obostrzeń. Zaznaczył też, że czwarta fala pandemii na pewno będzie, ale od zachowania ludzi zależy, jaka będzie jej skala. Dr Grzesiowski jest zdania, że najważniejsze są warunki, w których spędzamy wakacje, a nie samo miejscePodkreśla, że bez przestrzegania zasad sanitarnych i obostrzeń zarazić się możemy zarówno w Polsce, jak i za granicąJego zdaniem jesienią dojdzie do czwartej fali pandemii, pytanie tylko, czy będzie ona lżejsza, czy cięższa. Wpływ na to ma odpowiedzialność społecznaW rozmowie z Onet Podróże doktor Paweł Grzesiowski zdradził, jak jego zdaniem wyglądać powinny bezpieczne wakacje. Podkreślił, że istotniejsze są warunki wyjazdu, niż samo miejsce docelowe. Zaznaczył, by unikać skupisk ludzi - niezależnie od kraju, w którym wypoczywamy. Zaznaczył też, że podróż prywatnym samochodem jest bezpieczniejsza od komunikacji masowej, nawet przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA oraz 7 innych krajów i terytoriów świata. Wiadomość przekazała agencja APA, powołująca się na decyzję ambasadorów krajów UE. Zgodnie z informacją, swobodny wjazd ma dotyczyć również osób, które nie przyjęły szczepienia przeciwko COVID-19. Nieznana jest jeszcze dokładna data wejścia przepisów w życie. Agencja APA informuje, że Unia Europejska zamierza otworzyć granice dla turystów z USA i 9 innych krajów i obszarów świataNa swobodny wjazd do państw Wspólnoty rzekomo liczyć będą mogły również osoby niezaszczepione. Dokładne przepisy jednak nie są jeszcze znaneObecnie Polacy nie mogą podróżować do USA w celach turystycznych. Obowiązuje zakaz przekraczania granicy tego krajuAgencja APA, powołująca się na RTL Today przekazała, że Unia Europejska wkrótce otworzy swoje granice dla turystów ze Stanów Zjednoczonych. Oprócz nich na teren wspólnoty wjadą również podróżni z 7 innych krajów oraz terytoriów świata. Media podają, że w grę wchodzi „swobodny wjazd" na teren Wspólnoty.
Cypr dopisał Polskę do listy państw zielonych, co oznacza, że podróżni z naszego kraju mogą lecieć tam bez dodatkowych ograniczeń. Tamtejsze ministerstwo zdrowia zastrzega jednak, że sytuacja może zmienić się w każdej chwili, a stopień ryzyka może zostać zwiększony.Cypr cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, jednak teraz może zwrócić na siebie uwagę jeszcze większej liczby turystów. Wszystko dzięki nowym przepisom, dzięki którym Polacy mogą podróżować tam bez ograniczeń.
MSZ od początku wybuchu pandemii koronawirusa ostrzega przed podróżami, które nie są konieczne. Mimo wyraźnego spadku liczby zakażeń i postępu programu szczepień resort podtrzymuje to stanowisko.MSZ utrzymuje trzeci poziom tzw. globalnego ostrzeżenia dla podróżujących. Jednocześnie resort odradza podróże, które nie są konieczne.
Doskonałym pomysłem na zorganizowanie ciekawych wakacji dzieciom jest zapisanie ich na półkolonie. Wiele miast w Polsce stworzyło atrakcyjne oferty dla najmłodszych, lecz trzeba się śpieszyć. W Bydgoszczy 14 czerwca jest ostatnim dniem zapisów na półkolonie organizowane przez miasto. Każdego lata tysiące dzieci spędza wakacje na półkoloniach organizowanych i prowadzonych przez uniwersytety czy urzędy miastW Bydgoszczy zapisy już dobiegają końca, a imprezy cieszą się znacznym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i rodzicówBiałystok zachęca dzieci do zapisów na Półkolonie z Gwiazdami na kampusie tamtejszego uniwersytetuCzas wakacji to nie tylko rodzinne wyjazdy i wczasy w atrakcyjnych miejscach świata, ale również codzienne aktywności i atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu. W przypadku młodszych dzieci nie jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli rodzice muszą pracować.Z pomocą przychodzą jednak organizatorzy imprez turystycznych, a szczególnie kolonii i półkolonii. Ministerstwo Zdrowia oraz GIS opublikowały już szczegółowe wytyczne w kwestii organizacji tego typu atrakcji, rozpoczęły się więc zapisy.
Tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie, głównie z powodu pandemii COVID-19. Zmieniają się preferencje wyjazdowe, obostrzenia, ale i zwyczaje turystów. Włoscy dermatolodzy apelują o jeszcze jedną rzecz - zachowanie ostrożności podczas opalania. Eksperci zajmujący się rakiem skóry są zdania, że ozdrowieńcy i osoby zaszczepione powinny poczekać kilka tygodni z kąpielami słonecznymi. We Włoszech trwa kampania informacyjna dotycząca raka skóry. Medycy wskazują, że skórę ozdrowieńców i zaszczepionych trzeba bardziej chronićLekarze cytowani przez Il Messangero radzą, by z wakacyjnym opalaniem na plażach poczekać nawet kilka tygodniPowrót do kąpieli słonecznych ich zdaniem powinna odbywać się stopniowo i z zastosowaniem kremów ochronnych, by nie sprawić sobie kłopotów skórnychZbliżające się wielkimi krokami wakacje mają być wyjątkowo ciepłe. Eksperci mówią o pogodzie idealnej na urlopy krajowe, wysokich temperaturach oraz gorącym słońcu. Na to ostatnie - zdaniem włoskich naukowców i lekarzy - szczególnie uważać powinni jednak ozdrowieńcy oraz osoby zaszczepione. Jak podaje WP, we Włoszech trwa kampania edukacyjna dotycząca raka skóry. Eksperci skupiają się szczególnie o znaczeniu i powiązaniach tej choroby nowotworowej z COVID-19. Radzą turystom wstrzymać się z opalaniem i długim wylegiwaniem na plażach, jeśli niedawno przeszli zakażenie lub przyjęli szczepionkę, by nie wystąpiły u nich problemy skórne.
Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, polski rząd rozważa poluzowanie obostrzeń obowiązujących na granicach kraju. Rzekomo jest szansa na zniesienie obowiązku odbycia kwarantanny dla dzieci wracających z zagranicy. Ułatwiłoby to turystom powroty z wakacji. RMF FM: Rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla dzieci wracających z zagranicznych wakacjiRzekomo nowy przepis ma pojawić się 26 czerwca, a jego celem jest ułatwienie Polakom powrotów z urlopów w innych państwachNa razie informacja ta nie została potwierdzona przez polski rząd. Dziennikarze podkreślają, że zablokować ten pomysł może również np, MSWiAJak ustalili dziennikarze RMF FM, polski rząd pracuje nad zmianą przepisów granicznych dla dzieci. Rzekomo tuż przed wakacjami mają one zostać złagodzone, by ułatwić Polakom powroty do kraju z wczasów.
Podróże po Europie będą o wiele łatwiejsze dla osób zaszczepionych. Ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej doszli do porozumienia w sprawie luzowania obostrzeń. Turyści, którzy przyjmą preparat, będą zwolnieni z kwarantanny i robienia testów na COVID-19. Parlament Europejski zatwierdził już wprowadzenie tzw. paszportów szczepionkowychAmbasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej wyjawili dziś, że zawarto porozumienie w sprawie ułatwień, które mają dotyczyć zaszczepionych turystówOsoby, które przyjmą preparat, będą mogli uniknąć kwarantanny po przekroczeniu granic oraz konieczności wykonania testów na koronawirusaDzisiaj w mediach pojawiła się wiadomość, która ucieszy wszystkie osoby planujące podróże w czasie tegorocznych wakacji. Każdy, kto się zaszczepił, prawdopodobnie będzie mógł uniknąć kwarantanny oraz obowiązku robienia testu na obecność COVID-19. Wiadomość o porozumieniu ambasadorów państw członkowskich przy UE ogłosiła portugalska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Prawdopodobnie nowe zasady wejdą w życie w tym samym terminie, co tzw. paszporty szczepionkowe, czyli 1 lipca.
Majorka zmaga się z problemem nietrzeźwych i hałasujących turystów, którzy nie mają zamiaru przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza miasta Palma de Mallorca, takie zachowania będą surowo karane.Majorka ma problem z nietrzeźwymi turystami, którzy zachowują się w sposób zagrażający zdrowiu i życiuLokalne władze chcą zwiększenia patroli policji i sugerują wysokie kary finansoweMajorka walczy z plagą nietrzeźwych turystów od lat - często zachowują się oni w sposób niewłaściwy i ryzykowny. W ostatni weekend policja interweniowała w sprawie osób, które nie nosiły maseczek i piło alkohol na ulicach.
Pogoda nad morzem w nadchodzący weekend może być kapryśna - chociaż prognozowane jest słońce i wysokie temperatury, warto mieć przy sobie parasol, ponieważ mogą wystąpić przelotne opady.Piątek będzie ciepły i słonecznyW nocy zaczną gromadzić się chmury, które przyniosą przelotne opady w weekendZmieniają się prognozy długoterminowe na wakacjePogoda nad morzem bywa zmienna, co widać będzie po nadchodzącym weekendzie. Chociaż będzie dość słoneczny, trzeba przygotować się na przelotne opady.
GIS przedstawił najczęstsze przypadki łamania przepisów sanitarnych w popularnych, turystycznych kurortach. Jak poinformował rzecznik Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym roku również przeprowadzane będą wzmożone kontrole restauracji i obiektów gastronomicznych. Sprawa ta jest szczególnie istotna ze względu na tłumy, których spodziewają się przedsiębiorcy w najpopularniejszych miejscowościach. GIS zapowiada wzmożone inspekcje sanitarne w turystycznych miejscowościach w całej PolscePod lupę mają być wzięte wszelkie zakłady żywienia zbiorowego otwartegoUjawniono, jakie nieprawidłowości były najczęściej stwierdzane podczas kontroli w poprzednich latachRzecznik prasowy GIS w rozmowie z Super Expressem zdradził, że w czasie tegorocznych wakacji przeprowadzane będą wzmożone kontrole sanitarne. Na wzór poprzednich sezonów letnich, szczególny nadzór dotyczył będzie bezpieczeństwa żywności. Tysiące turystów planuje już urlopy w różnych częściach Polski. Tłumy pojawią się zarówno w górach, jak i nad Morzem Bałtyckim czy mazurskimi jeziorami. Przestrzeganie zasad sanitarnych jest więc szczególnie ważne w obliczu nadciągających tłumów.
Francja zdecydowała się otworzyć granice dla zagranicznych turystów, którzy przyjęli pełne szczepienie przeciwko koronawirusowi. 9 czerwca kraj lubianych przez Polaków wpisał nas na tzw. zieloną listę. Szczepieni podróżni nie będą musieli robić testów na COVID-19. Francja 9 czerwca dołączyła do grona państw, które otworzyły swoje granice dla zaszczepionych turystówWszystkie kraje zostały podzielone na trzy kategorie, związane z zagrożeniem pandemicznym. Polska jest na liście zielonejZaszczepieni turyści z Polski nie będą musieli okazywać na granicy negatywnego wyniku testu na COVID-19Wraz ze zbliżającym się terminem wprowadzenia tzw. europejskich paszportów szczepionkowych, coraz więcej państw decyduje się na otwarcie granic dla zaszczepionych turystów. 9 czerwca do grona tych krajów dołączyła również Francja. Przypomnijmy, że Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie zielonych certyfikatów. Planowo wszystkie państwa mają rozpocząć ich uznawanie od 1 lipca.
Maseczki w przestrzeniach zamkniętych mogą pozostać z nami do końca wakacji - zapowiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Zabrał również głos w sprawie aplikacji weryfikującej covidowy certyfikat.Wakacje 2021 ponownie upłyną nam pod znakiem pandemicznych restrykcji - wynika z wypowiedzi Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w Porannej rozmowie w RMF FM.
Grecja zmienia zasady wjazdu dla turystów. Zmiany dotyczą unijnego paszportu covidowego, wieku dzieci podlegającym obowiązkowym testom oraz kwarantanny. Rozporządzenie weszło w życie od poniedziałku 7 czerwca.Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego wprowadził nowe zasady wjazdu do kraju. Obowiązują one od poniedziałku 7 czerwca. Zmieni się m.in. wiek dzieci, które będą podlegać obowiązkowemu testowaniu.
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, woda w Morzu Bałtyckim oraz polskich jeziorach z każdym dniem jest coraz cieplejsza. Wakacje już za miesiąc, wielu urlopowiczów zatem ucieszy się z tej wiadomości. IMGW informuje, że trwa proces ocieplania się wody w Morzu Bałtyckim oraz w polskich jeziorachPodczas poniedziałkowego mierzenia temperatury określono, że Bałtyk w Kołobrzegu miał niecałe 14 stopni Celsjusza, a w Pucku blisko 20 st. C. Niska temperatura wody w okolicach Kołobrzegu wynika z występowania tam zjawiska upwellinguWakacje zbliżają się wielkimi krokami, a tysiące Polaków liczy w tym roku na rozkoszowanie się ciepłymi wodami Morza Bałtyckiego. Choć nie słynie ono z przesadnie wysokich temperatur, specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali optymistyczne danie. Jak wynika z ich analiz, na które powołuje się Onet, z każdym dniem woda w Bałtyku oraz polskich jeziorach jest coraz cieplejsza. Już w czasie czerwcówki Wybrzeże było oblegane przez tłumy, a gdy temperatury wzrosną, spodziewać się można napływu jeszcze większej liczby plażowiczów.
Polacy coraz rzadziej decydują się na kupno parawanów podczas wypoczynku nad morzem. Wszystko wskazuje na to, że złośliwe uwagi na temat „wydzielania swojego miejsca" nad morzem ma swój efekt w tendencjach zakupowych turystów. Z roku na rok Polacy kupują coraz mniej parawanów. Na plaży może nie być ich już tak dużo jak kiedyśTuryści urodzeni po 1990 roku niechętnie używają parawanówPandemia odbiła się na przedsiębiorcach sprzedających parawany. Obroty spadały o kilkadziesiąt procentW sieci krąży wiele stereotypów dotyczących Polaków na wakacjach. Nikomu nie trzeba przypominać kultowego kompletu pt. sandały + skarpetki, wchodzenia na Giewont w szpilkach czy rezerwowania ogromnego fragmentu plaży nad morzem parawanami. Okazuje się jednak, że te ostatnie przeżywają poważny kryzys. Polacy coraz rzadziej kupują parawany i niechętnie jeżdżą z nimi nad Bałtyk. Dotyczy to szczególnie młodego pokolenia turystów, urodzonego po 1990 roku.
Czy Polski Bon Turystyczny zostanie rozszerzony i będą go mogli otrzymać również seniorzy? W tej chwili dodatek przysługuje wyłącznie dzieciom, niezależny senator Krzysztof Kwiatkowski domaga się jednak zmian. Zgodnie z jego projektem, 500 zł na wakacje mogliby dostać emeryci i renciści. Senator Krzysztof Kwiatkowski chce Polskiego Bonu Turystycznego dla senioraDodatek miałby działać na tej samej zasadzie, co 500 zł przyznawane dzieciom na cele turystycznePod projektem podpisało się 23 senatorów. Zmiana ma wspomóc polskich przedsiębiorcówBezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski poinformował na swoim koncie na Twitterze o propozycji zmian w Polskim Bonie Turystycznym. Obecnie 500 zł przysługuje wyłącznie dzieciom polityk chciałby jednak, by dodatek otrzymywali również seniorzy. Zgodnie z projektem nowelizacji, 500 zł do wykorzystania na usługi turystyczne miałoby przysługiwać również 9 milionom emerytów i rencistów w Polsce. Wcześniej próba takiej zmiany miała miejsce już w 2020 roku, jednak wtedy Sejm nie przyjął poprawki.
Górale obawiają się, że tzw. paszport covidowy będzie niekorzystny dla lokalnej turystyki. Według TIG turyści mogą wybrać wypoczynek nad Morzem Śródziemnym zamiast wędrówki po Tatrach. Niektórzy analitycy są jednak innego zdania.Paszport covidowy jeszcze przed pojawieniem się wzbudzał ogromne kontrowersje. Swoje obawy przedstawili również górale, którzy widzą w dokumencie zagrożenie dla lokalnej turystyki.
Turcja od 1 czerwca zniosła obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych. Według Fly4Free wkrótce obowiązek ten może zostać zniesiony dla wszystkich podróżnych z Polski.Turcja może stać się hitem tegorocznych wakacji. Od wczoraj zniesiono tam obowiązek testowania dla części podróżnych. Władze kraju mogą iść jednak o krok dalej.
Od 3 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w przewożeniu pieniędzy przez granicę zewnętrzną UE. W przypadku posiadania przy sobie kwoty wyższej niż 10 tys. euro należy ją zadeklarować. Należy to zrobić zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe do UE.Osoby, które na wakacje zabierają ze sobą pieniądze w gotówce, będą musiały je dokładnie przeliczyć. Powyżej kwoty 10 tys. euro trzeba będzie złożyć deklarację.
Ceny wakacji w Polsce są coraz wyższe, a Polacy planujący letnie wczasy mogą to boleśnie odczuć. Jak wskazują media, niektóre stawki za wynajem noclegów w popularnych miejscowościach turystycznych w naszym kraju są wyższe niż w chorwackich, greckich czy hiszpańskich kurortach. Eksperci ostrzegają Polaków przed wyższymi cenami w turystycznych miejscowościach w PolscePodróże zagraniczne tanieją, w niektórych przypadkach nawet o 10 proc. W naszym kraju ceny są wyższe średnio o 12 proc. Polscy przedsiębiorcy mają wyższe koszty, ale chcą też nadrobić straty z lockdownuDyskusja dotycząca cen noclegów czy wyżywienia w turystycznych miejscowościach w Polsce toczy się od lat. Większość turystów ma świadomość, że za rybkę nad morzem czy golonkę w górach będzie trzeba zapłacić latem więcej niż zwykle. Pytanie tylko, gdzie jest granica, gdy turyści będą mieli dość podwyżek? Eksperci wskazują, że w tym roku wielu przedsiębiorców nieco podniesie ceny, żeby nadrobić straty wywołane lockdownem. Z drugiej jednak strony pojawiają się informacje, że za granicą ceny nie dość, że nie rosną, to jeszcze są niższe.