Turysci.pl
Półkolonie dla dzieci

(zdjęcie poglądowe) Marek BAZAK/East News

Trwają zapisy na półkolonie wakacyjne dla dzieci. Zainteresowanie jest duże

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Doskonałym pomysłem na zorganizowanie ciekawych wakacji dzieciom jest zapisanie ich na półkolonie. Wiele miast w Polsce stworzyło atrakcyjne oferty dla najmłodszych, lecz trzeba się śpieszyć. W Bydgoszczy 14 czerwca jest ostatnim dniem zapisów na półkolonie organizowane przez miasto.

  • Każdego lata tysiące dzieci spędza wakacje na półkoloniach organizowanych i prowadzonych przez uniwersytety czy urzędy miast

  • W Bydgoszczy zapisy już dobiegają końca, a imprezy cieszą się znacznym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i rodziców

  • Białystok zachęca dzieci do zapisów na Półkolonie z Gwiazdami na kampusie tamtejszego uniwersytetu

Czas wakacji to nie tylko rodzinne wyjazdy i wczasy w atrakcyjnych miejscach świata, ale również codzienne aktywności i atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu. W przypadku młodszych dzieci nie jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli rodzice muszą pracować.

Z pomocą przychodzą jednak organizatorzy imprez turystycznych, a szczególnie kolonii i półkolonii. Ministerstwo Zdrowia oraz GIS opublikowały już szczegółowe wytyczne w kwestii organizacji tego typu atrakcji, rozpoczęły się więc zapisy.

Spore zainteresowanie imprezami dla dzieci

Organizatorzy przyjmują chętnych niemal od samego początku czerwca. Imprezy organizowane są dla mniejszych grup ze względów epidemicznych, więc miejsca szybciej znikają.

Upadły dwie linie lotnicze

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

CZYTAJ DALEJ

Jak informuje Radio ZET, we Wrocławiu z półkolonii skorzystać będzie mogło prawie 5 tysięcy dzieci. Mowa jest zarówno o zajęciach sportowych, jak i atrakcjach organizowanych przez różne organizacje społeczne.

Specjalną imprezę turystyczną dla małych turystów przygotował również Uniwersytet w Białymstoku. Dzięki Stowarzyszeniu Edukacji Kulturalnej „Widok" dzieci od 6 do 12 lat będą mogły zostać zapisane na sześć tygodniowych turnusów, podczas których odkryją szeroko pojęty „kosmos".

Będziemy bawić się na świeżym powietrzu i odkrywać kosmos. Ten mikro, czyli żaby w stawach, pszczoły w ulach i magiczne kamienie. I ten wielki! – czytamy w ofercie dostępnej na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

W Gdańsku przygotowano zajęcia dla 603 grup dzieci, podzielone na te organizowane w świetlicach oraz na świeżym powietrzu. Bydgoszcz z kolei ruszył z zapisami we wtorek 8 czerwca, zapraszając 3660 uczniów tamtejszych szkół.

Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech na półkolonię powinni sprawdzić stronę internetową urzędu swojego miasta oraz szkół. Choć do rozpoczęcia wakacji nie zostało wiele czasu, wciąż zostało wiele wolnych miejsc.

Półkolonie dla dzieci. Warto się pośpieszyć

W Bydgoszczy każde dziecko mogło zostać zapisane na maksymalnie dwa turnusy trwające dwa tygodnie. Gazeta Wyborcza poinformowała, że półkolonie organizowane przez miasto zamykają już swoje zapisy, a 14 czerwca jest ostatnim dniem, w którym rodzice mogą to zrobić.

Zrobić to można poprzez zgłoszenie ucznia przez złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej oraz wymaganych oświadczeń do szkoły, do której chcemy posłać dziecko na imprezę turystyczną. W bydgoskich półkoloniach mogą brać udział dzieci do lat 13, a rodzice płacą jedynie za koszta wyżywienia.

Warunkiem przyjęcia jest posiadanie legitymacji szkolnej oraz Bydgoskiej Karty Miejskiej. Listy dzieci, które zostały przyjęte na półkolonie, zostaną opublikowane na stronach internetowych szkół 24 czerwca o godzinie 15:00.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >