Turysci.pl
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

fot. pixabay.com/MichaelGaida

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA oraz 7 innych krajów i terytoriów świata. Wiadomość przekazała agencja APA, powołująca się na decyzję ambasadorów krajów UE. Zgodnie z informacją, swobodny wjazd ma dotyczyć również osób, które nie przyjęły szczepienia przeciwko COVID-19. Nieznana jest jeszcze dokładna data wejścia przepisów w życie.

 • Agencja APA informuje, że Unia Europejska zamierza otworzyć granice dla turystów z USA i 9 innych krajów i obszarów świata

 • Na swobodny wjazd do państw Wspólnoty rzekomo liczyć będą mogły również osoby niezaszczepione. Dokładne przepisy jednak nie są jeszcze znane

 • Obecnie Polacy nie mogą podróżować do USA w celach turystycznych. Obowiązuje zakaz przekraczania granicy tego kraju

Agencja APA, powołująca się na RTL Today przekazała, że Unia Europejska wkrótce otworzy swoje granice dla turystów ze Stanów Zjednoczonych. Oprócz nich na teren wspólnoty wjadą również podróżni z 7 innych krajów oraz terytoriów świata. Media podają, że w grę wchodzi „swobodny wjazd" na teren Wspólnoty.

Lekarz mówi o wakacjach i czwartej fali pandemii

Dr Grzesiowski: Kluczowe są warunki, w których spędzimy wakacje

CZYTAJ DALEJ

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA?

Jak wynika z przekazywanych wiadomości, w środę decyzję o zniesieniu ograniczeń granicznych mieli podjąć ambasadorowie krajów Unii Europejskiej. Chodzi oczywiście o ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19.

Wirtualna Polska precyzuje, że rzekomo swobodny wjazd dotyczyć ma również osób, które nie przyjęły szczepienia przeciwko koronawirusowi. Oficjalnie nie została jeszcze opublikowana natomiast informacja, jakie przepisy dokładnie obowiązywałyby takich podróżnych.

Z utrudnień przy przekraczaniu granic mieliby być zwolnieni turyści z:

 • USA;

 • Libanu;

 • Serbii;

 • Hongkongu;

 • Makao;

 • Albanii;

 • Macedonii Północnej;

 • Tajwanu.

Komisja Europejska już od dawna zachęcała kraje Wspólnoty do luzowania obostrzeń dla podróżnych spoza UE. Apele wystosowywane były kilkukrotnie, decyzja o poluzowaniu przepisów granicznych należy jednak do rządów poszczególnych państw związkowych.

W praktyce oznacza to, że wymienione wyżej państwa mogą liczyć na luźniejsze obostrzenia (lub ich ewentualny brak), o ile rząd danego kraju się na to zdecyduje i zniesienie obostrzenia. Na ten moment przy wjeździe do Polski z tzw. strefy non Schengen obowiązuje obowiązkowa kwarantanna. Zwolnić z niej może jedynie test na COVID-19, wykonany po przekroczeniu granicy.

Zakaz podróży turystycznych do USA

W mediach już kilkukrotnie pojawiała się informacja o przygotowaniach Stanów Zjednoczonych do zniesienia obostrzeń granicznych dla turystów z innych państw. Jeszcze w marcu przewidywano, że do zmiany przepisów może dojść już w maju, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

Jak czytamy na stronie rządowej Gov.pl, obecnie osoby, które w ciągu 14 dni przed przylotem do USA przebywały m.in. w Polsce, nie uzyskają zgody na przekroczenie granicy. Ważność przepisu określona jest jako „do odwołania".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >

Świat

50 stopni w cieniu? To możliwe. Upał nie daje wytchnienia mieszkańcom Indii

Czytaj więcej >

Świat

Fala zmiotła dom z plaży prosto do oceanu. Przerażające wideo

Czytaj więcej >

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >