Turysci.pl
Ceny za tydzień nad Morzem Bałtyckim

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Ile kosztuje tydzień wczasów nad Bałtykiem? Ceny wyższe niż rok temu

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ceny noclegów w nadmorskich miejscowościach są coraz wyższe. Jak wynika z danych opublikowanych przez Rankomat.pl, podwyżki sięgają ponad 9 proc. w porównaniu do 2020 roku. Średnio za tydzień w trzygwiazdkowym hotelu w Ustce zapłacimy 3206 zł, a najdrożej jest w Sopocie. Tam najtańsza oferta to 3606 zł za 7 noclegów.

  • Ceny noclegów w nadmorskich kurortach w tym roku są średnio o ponad 9 proc. wyższe niż w 2020 roku

  • Średnio za 7 nocy nad Bałtykiem zapłacimy 3018 zł, czyli o 283 zł więcej, niż rok temu

  • Stawki za noclegi w trzygwiazdkowych hotelach są wyższe niż w Chorwacji czy Grecji

Serwis Rankomat.pl stworzył raport dotyczący cen noclegów nad polskim morzem. Wnioski niestety mogą nie ucieszyć polskich turystów - stawki za noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych są wyższe aż o ponad 9 proc. w stosunku do wakacji w 2020 roku.

Na plażach obowiązuje zakaz picia napojów procentowych

Polacy powiedzieli, ile by chcieli wydać pieniędzy podczas wakacji

CZYTAJ DALEJ

Jakie są ceny noclegów nad Morzem Bałtyckim?

Polacy w tym roku chętnie wybierają wakacje nad morzem, ceny jednak do tego nie zachęcają. Według Rankomat.pl za 7 nocy w hotelu trzygwiazdkowym zapłacimy średnio o 283 zł więcej niż rok temu - 3018 zł.

Najwyższych cen spodziewać się możemy w Sopocie - według wyliczeń portalu, wczasowicze wydadzą tam aż 3606 zł i jest to najtańsza oferta, jaką udało się znaleźć ekspertom. Niewiele tańsza jest Ustka (3206 zł) oraz Międzyzdroje (3184 zł).

Powyżej 3 tysięcy za 7 noclegów dla dwóch osób zapłacimy także w Świnoujściu - 3107 zł. Na niższą cenę liczyć możemy w Łebie (2541 zł) oraz w Kołobrzegu (2467 zł).

Rankomat.pl podkreśla, że są to najtańsze znalezione oferty hoteli trzygwiazdkowych, w których cenę wliczone jest także śniadanie. Oferty z opcją pełnego wyżywienia mogą być droższe nawet o kilkaset złotych.

Eksperci wskazują, że podwyżki wynikać mogą z ograniczeń pandemicznych oraz obostrzeń nałożonych na branżę w ostatnim roku. Przypomnijmy, że hotele i obiekty noclegowe przez wiele miesięcy nie mogły funkcjonować w ogóle lub przyjmowały rezerwacje jedynie na połowę dostępnych miejsc. Obecnie rząd poluzował przepisy i zajętych może być 75 proc. łóżek, ale do tego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione, które mogą wypełnić pozostałe wolne miejsca.

Wczasy za granicą mogą kosztować podobnie?

Serwis Rankomat.pl porównał także stawki obowiązujące nad Morzem Bałtyckim z cenami wakacji za granicą. Okazało się, że za równowartość 7 noclegów nad Bałtykiem (ok. 3000 zł) zorganizować można np. wczasy na Rodos w Grecji czy w Burgas w Bułgarii.

Za nocleg w trzygwiazdkowym hotelu w Chorwacji dla 2 osób zapłacimy średnio 1551 zł w Chorwacji, 1348 zł w Grecji, a 785 w Albanii.

Nieco lepiej Polska wypada w zestawieniu dotyczącym cen noclegów w kwaterach prywatnych. W Polsce wydamy na nie średnio 536 zł i tym razem u nas nie jest najdroższej. Więcej zapłacimy w Chorwacji (średnio 573 zł). Taniej natomiast znajdziemy nocleg w Grecji (457 zł), Albanii (387 zł) czy w Bułgarii (333 zł).

Należy jednak pamiętać, że łączne koszty wyjazdów zagranicznych mogą być wyższe ze względu na obostrzenia pandemiczne - niektóre kraje wymagają np. zrobienia testów na COVID-19, badanie trzeba zrobić również po powrocie do Polski, by uniknąć kwarantanny. W tej kwestii pomóc może tzw. paszport szczepionkowy, który na terenie Unii Europejskiej ma zacząć działać od 1 lipca, usprawni on jednak głównie podróże osób zaszczepionych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Rankomat.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >