Turysci.pl
Średnie ceny za nocleg na wakacje 2021

fot. wikimedia.org/Monochromatyczna/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Gdzie Polacy jadą na wakacje i ile płacą za nocleg? Eksperci podają szczegóły

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ile będą kosztowały wakacyjne noclegi podczas tegorocznych wakacji? Eksperci z serwisu Nocowanie.pl zaprezentowali, jak wyglądają średnie stawki w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych w Polsce. W Zakopanem średnio zapłacimy 58 zł, we Władysławowie 49 zł, a w Szczyrku 60 zł.

  • Nocowanie.pl zaprezentowało zestawienie informacji dotyczących tegorocznych wakacji

  • Najczęściej Polacy planują urlopy nad morzem. Wyjątkiem jest Zakopane, które turyści nadal bije rekordy popularności

  • Średnia cena za nocleg w stolicy polskich Tatr to 58 zł za osobę. Drożej o 2 zł jest np. w Wiśle, a taniej o 9 zł we Władysławowie

Koszta dojazdu, noclegu, wyżywienia i atrakcji w czasie wakacyjnego wypoczynku to kwestia kluczowa dla tysięcy Polaków. Pandemia znacząco nadszarpnęła budżety, co nie zmienia faktu, że wiele osób chce odpocząć po trudnym roku i są oni gotowi wydać pieniądze w turystycznych kurortach.

Portal Nocowanie.pl stworzył zestawienie najważniejszych, kluczowych informacji dotyczących tegorocznych wyjazdów wakacyjnych. Jak się okazuje, ceny noclegów są bardzo różnorodne, podobnie jak preferencje wyjazdowe Polaków. Stałe jest natomiast zamiłowanie turystów do Morza Bałtyckiego oraz Zakopanego.

Ile kosztuje nocleg na wakacje 2021?

Średnia cena za nocleg w Zakopanem dla jednej osoby wynosi 58 zł i wcale nie jest to najdroższe miejsce w Polsce. Wyższe stawki obowiązują np. w Wiśle oraz Szczyrku, gdzie przekraczają 60 zł.

Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

CZYTAJ DALEJ

Taniej jest również nad morzem. Bałtyk cieszy się znaczącym zainteresowaniem, a pokój na jedną noc w Sarbinowie znaleźć można już za 45 zł od osoby. 4 zł więcej zapłacimy natomiast we Władysławowie oraz Karwi.

Jak wskazują eksperci, ceny te jeszcze można obniżyć. Pomóc w tym może np. wynajęcie pokoju w kurorcie agroturystycznym lub zarezerwowanie całego, niezależnego domku, ale za to dla większej liczby wczasowiczów. Dzięki temu koszta za nocleg na osobę mogą być zdecydowanie niższe.

Nocowanie.pl ujawnia, że aż 57 proc. Polaków planuje tegoroczne wakacje spędzić z dziećmi. Przełoży się to zapewne na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego, w ramach którego najmłodsi turyści na turystyczne wyjazdy otrzymują 500 zł (lub dwa razy po 500 zł w przypadku osób niepełnosprawnych).

Gdzie Polacy spędzą tegoroczne wakacje?

Z pewnością dla wielu turystów nie będzie zaskoczeniem to, że większość Polaków planuje spędzić tegoroczne wakacje nad Morzem Bałtyckim. Króluje tu Władysławowo, Sarbinowo czy Łeba. Dalej na liście znalazło się Mielno, Ustronie Morskie, Pobierowo, Jastarnia oraz Karwia.

Wśród dziesięciu najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych tylko jeden nie był nad Morzem Bałtyckim - Zakopane. Kamila Miciuła z Nocowanie.pl zdradziła, że najwięcej rezerwacji dotyczy ostatniego tygodnia lipca i pierwszego tygodnia sierpnia.

Ekspertka ma również dobrą radę dla tych turystów, którym zależy na spokojnym wypoczynku i relaksie. Jej zdaniem takie osoby powinny rozważyć wyjazd na urlop na przełomie sierpnia oraz września. Wtedy nawet w najbardziej popularnych miejscowościach będzie się dało uniknąć tłumów, a pogoda powinna jeszcze dopisywać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nocowanie.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Turystów na Morskie Oko będą wozić wozy hybrydowe

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia przed gwałtownymi burzami i podtopieniami

Czytaj więcej >

Polska

Wczasowiczka z Juraty zjadła rybę maślaną. Skończyło się zatruciem pokarmowym

Czytaj więcej >

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >