wakacje 2021 - ceny noclegówfot. wikimedia.org/Mariochom/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Sprawdziliśmy ceny noclegów na wakacje 2021. Polacy zaczynają rezerwacje

Większość Polaków spędziła ferie zimowe w domu, wszyscy jednak mają nadzieję, że do wakacji branża turystyczna nie będzie już zamknięta ze względu na pandemię. Zaczynamy już planować letnie urlopy, sprawdziliśmy więc, jak wyglądają ceny wynajmu pokoi i kwater w turystycznych miejscowościach.

Branża turystyczna dotkliwie odczuła pandemię koronawirusa. Decyzje rządu o zorganizowaniu ferii zimowych w całym kraju w jednym terminie oraz zamknięciu hoteli i stoków pokrzyżowała plany zarówno przedstawicieli sektora turystycznego, jak i zwykłych urlopowiczów. Sytuacja jest tak dramatyczna, że doszło do zorganizowania protestów i powstania Góralskiego Veto, o którym więcej przeczytać możecie tutaj.

Przez tę sytuację Polacy są jeszcze bardziej złaknieni wypoczynku i urlopu w ładnym miejscu. Jak podaje serwis Nocowanie.pl, turyści już zaczynają rezerwować miejsca noclegowe w najpopularniejszych, letnich kurortach. Okazuje się, że nasze plany są bardzo zróżnicowane - chcemy wyjeżdżać do Zakopanego, w Bieszczady oraz oczywiście nad Polskie morze.

Trzy najpopularniejsze miejsca, które chcemy odwiedzić, wg serwisu Nocowanie.pl, to Władysławowo, Zakopane oraz Łeba. Kolejne miejsca na liście zajmują: Polańczyk, Krynica Morska, Szczawnica, Okuninka nad Jeziorem Białym, Karia, Solina oraz Jastarnia.

Nocowanie.pl przekazało także informacje o najczęściej wybieranych przez Polaków terminach. Większość turystów celuje w przełom wakacyjnych miesięcy. Szczególnie pożądana jest druga połowa lipca oraz dwa pierwsze tygodnie sierpnia.

Biorąc pod uwagę te informacje, postanowiliśmy sprawdzić ceny przykładowych noclegów w trzech najpopularniejszych miastach: Władysławowie, Zakopanem oraz Łebie, oferowanych na platformie Booking.com. Wyszukaliśmy propozycje dla trzyosobowej rodziny składającej się z dwójki dorosłych oraz jednego dziecka w terminie od 26 lipca do 1 sierpnia.

Okazuje się, że najwięcej propozycji pojawiło się w stolicy Tatr (815 obiektów), na drugim miejscu jest Władysławowo (210 obiektów), a na końcu Łeba (144 obiekty).

Włączając sortowanie od najniższej ceny, w okolicach Zakopanego najtańsza propozycja kosztować będzie naszą przykładową rodzinę 828 zł. Większość propozycji na dole listy to pokoje 3-osobowe, oddalone od centrum stolicy Tatr o około 4 kilometry.

Zakopane

Zakopane, fot. pixabay.com/redroxmedia

Oczywiście rozwiązania są różne. Na osoby ceniące komfort i spokój czekają całe domy oraz apartamenty na wynajem. W tym przypadku jednak musimy liczyć się z wyższą ceną. Niewiele ogłoszeń w tym segmencie jest poniżej 2000 zł, choć często oferowane lokale przeznaczone są dla 4 osób. Bez wątpienia plusem w tej kategorii jest ocena większości propozycji noclegowych. W dużej mierze są to noty powyżej 8,0, wynikające z punktowej średniej wystawionej przez wcześniejszych wynajmujących.

Znacząco tańsze są noclegi we Władysławowie. Tu zaznaczając opcję segregacji propozycji od najtańszych, zobaczymy na wstępie trzyosobowe pokoje już za niewiele ponad 600 i 700 zł na 6 nocy. Oczywiście znów mamy do czynienia z obiektami położonymi 3-4 km od centrum, choć zdarzają się też promocyjne wyjątki bliżej miasta.

Władysławowo

Władysławowo, fot. pixabay.com/tommil

Ceny domków na wyłączność i apartamentów o wyższym standardzie wyglądają podobnie jak w Zakopanem. Rodzina trzyosobowa liczyć się musi z wydaniem 2000-2500 zł, ale standard i odległość od plaży z pewnością będą bardziej przystępne dla osób ceniących wygodę. Dodatkową opcją jest możliwość wybrania apartamentów jak najbliższej plaży. Po tej segregacji zobaczymy zarówno tanie kempingi nad samym morzem, jak i luksusowe, wielogwiazdkowe kurorty, których ceny przekraczają 6000 zł za 6 nocy.

Trzecim najpopularniejszym miastem na wakacje 2021 jest Łeba. Miasto to ma wiele do zaoferowania i nie odstaje stawkami od swoich dwóch poprzedników. Najniższe ceny wahają się w granicach 800-1000 zł, a za większość wygodniejszych apartamentów bliżej centrum zapłacimy powyżej 2000 zł. Warto przyjrzeć się również zakładce przeznaczonej dla rodzin - zwykle pojawiają się tam oferty lepiej zlokalizowane, o większej przestrzeni lub posiadające place zabaw czy inne atrakcje dla najmłodszych.

Łeba

Łeba, fot. pixabay.com/neufal54

Zaznaczamy, że oferty były przez nas przeglądane 22 stycznia, nie są naszą ofertą, a jedynie orientacyjnym przeglądem ogłoszeń na stronie Booking.com. Z pewnością ceny zmieniać się mogą również wraz z upływem czasu. Warto obserwować strony pośredniczące w wynajmie i analizować zmiany stawek i ofert. Wielu Polaków już nie może się doczekać wakacji nad morzem czy w górach, najatrakcyjniejsze oferty będą więc znikały w tym roku w zawrotnym tempie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Nocowanie.pl; Booking.com

Następny artykuł