Turysci.pl
Rząd pracuje nad nowymi przepisami granicznymi

fot. pixabay.com/ddimitrova

RMF FM: Rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla dzieci po powrocie z zagranicznych wakacji

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, polski rząd rozważa poluzowanie obostrzeń obowiązujących na granicach kraju. Rzekomo jest szansa na zniesienie obowiązku odbycia kwarantanny dla dzieci wracających z zagranicy. Ułatwiłoby to turystom powroty z wakacji.

  • RMF FM: Rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla dzieci wracających z zagranicznych wakacji

  • Rzekomo nowy przepis ma pojawić się 26 czerwca, a jego celem jest ułatwienie Polakom powrotów z urlopów w innych państwach

  • Na razie informacja ta nie została potwierdzona przez polski rząd. Dziennikarze podkreślają, że zablokować ten pomysł może również np, MSWiA

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, polski rząd pracuje nad zmianą przepisów granicznych dla dzieci. Rzekomo tuż przed wakacjami mają one zostać złagodzone, by ułatwić Polakom powroty do kraju z wczasów.

RMF FM: Rząd rozważa zmianę przepisów granicznych dla dzieci

Przypomnijmy, że obecnie zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, obowiązują te same zasady przekraczania granic Polski. Różnica jest jednak taka, że najmłodsi, podróżujący z rodzicami, nie mają możliwości przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

W praktyce oznacza to, że dzieci muszą poddać się kwarantannie po przyjeździe do Polski. Zwolnić je z niej może jedynie wykonanie negatywnego testu na COVID-19 i przedstawienie negatywnego wyniku.

Jest porozumienie ws. paszportów szczepionkowych

Jest porozumienie ws. podróży zagranicznych. Zaszczepieni bez kwarantanny i testów

CZYTAJ DALEJ

Reporterzy RMF FM ustalili nieoficjalnie, że rzekomo rząd pracuje nad zwolnieniem dzieci z konieczności odbywania obowiązkowej kwarantanny. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu, zasugerował, że miałoby chodzić o dzieci do 12. roku życia, czyli te, które zgodnie z przepisami nie mogą być zaszczepione.

RMF FM informuje, że rzekomo zmiana miałaby być wprowadzona 26 czerwca, czyli dokładnie wtedy, gdy rząd zamierza poluzować również inne przepisy. Dotyczy to np. limitów gości w hotelach. Dziennikarze podkreślają jednak, że są to dopiero plany, które mogą zostać zablokowane np. przez MSWiA.

Zasady wjazdu do Polski z zagranicy

Obecnie zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, obowiązują te same przepisy przy wjeździe do Polski. Wszyscy turyści są zobowiązani do odbycia kwarantanny, z której jednak można zostać zwolnionym. Izolacji nie muszą przechodzić osoby zaszczepione preparatem dopuszczonym do obrotu przez Unię Europejską.

W przypadku osób przyjeżdżających do Polski z krajów należących do strefy Schengen, z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu na COVID-19. Wykonać go trzeba nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Respektowane są zarówno badania antygenowe, jak i PCR. W przypadku braku negatywnego wyniku testu zrobionego przed przekroczeniem granicy, możliwe jest wjechanie na teren Polski i zrobienie testu w kraju.

Turyści wracający z krajów nienależących do strefy Schengen nie mają możliwości wcześniejszego wykonania testu na COVID-19 w państwie, z którego przyjeżdżają. Każda osoba skierowana zostaje na kwarantannę na terenie kraju i dopiero w Polsce poddać się może testowi na COVID-19. Jeśli wynik będzie negatywny, izolacja zostanie anulowana. W tym przypadku również respektowane są zarówno testy PCR, jak i antygenowe.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF FM

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >