Turysci.pl
pogoda

Fot. Joachim Soll/ Polscy Łowcy Burz/ Facebook

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed pogodą nad morzem

24 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda nad polskim morzem ma być dzisiaj burzowa - ostrzegają na swoim Facebooku Polscy Łowcy Burz. „Przeważnie przechodzą dość łagodnie, jednak lokalnie przynoszą gwałtowne zjawiska atmosferyczne".

Pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszcza turystów, którzy chcieliby skorzystać z uroków polskiego morza. Niestety, również dzisiaj na wybrzeżu mogą przejść ulewy. Polscy Łowcy Burz ostrzegają osoby w północnej i północno-zachodniej części kraju.

Turyści

Para turystów przeskoczyła przez płot i robiła sobie zdjęcia z pisklętami. „Poziom ignorancji osiągnął już chyba szczyt"

CZYTAJ DALEJ

Pogoda nad polskim morzem może być burzowa

Polscy Łowcy Burz na swoim Facebooku ostrzegli przed burzami, które od godzin południowych rozwijają się w niektórych regionach północnej i północno-zachodniej części Polski.

- Przybierają głównie postać pojedynczych komórek burzowych i niewielkich burz wielokomórkowych - czytamy w komunikacie. - Przeważnie przechodzą dość łagodnie, jednak lokalnie przynoszą gwałtowne zjawiska atmosferyczne - ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

Jak czytamy, najaktywniejsza z burz pojawiła się nad Koszalinem w woj. zachodniopomorskim. Przemieszcza się jednak dość wolno, przez co możliwe są intensywne opady deszczu rzędu nawet 40-50 mm/h, które przyczynić się do wystąpienia całkiem licznych podtopień i zalań.

Wcześniej takie podtopienia pojawiły się m.in. w Darłowie, gdzie na lokalnej stacji meteorologicznej w dzielnicy Darłówko odnotowano opad rzędu 36,3 mm w ok. 40 minut. Pojawiły się w tym miejscu również opady małego gradu.

Sporo burz ma przechodzić także przez środkową część woj. pomorskiego oraz w okolicach Świnoujścia. Punktowo mogą rozwinąć się również na południowym-zachodzie kraju, przede wszystkim w rejonie Bolkowa na Dolnym Śląsku).

- Jeśli byliście dzisiaj świadkami gwałtownych zjawisk pogodowych, prosimy o zamieszczenie komentarza z informacjami i materiałami przedstawiającymi ich przejście oraz skutki - zaapelowali do swoich obserwatorów.

Jak dodali, lokalne burze mogą rozwijać się jeszcze w ciągu kolejnych godzin na północy, północnym-zachodzie i na zachodzie kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >