Turysci.pl
morze czerwone

fot. Youtube/ Cobrapost

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rekin zaatakował mężczyznę, który uprawiał parasailing na Morzu Czerwonym. Gdy 37-latek leciał ze spadochronem nad wodą, nagle wyskoczyła na niego drapieżna ryba i złapała go za stopę, przez co doznał poważnych obrażeń.

Morze Czerwone jest popularnym miejscem fanów sportów ekstremalnych, jak m.in. parasailing. Wyjście nad wodę skończyło się jednak źle dla 37-latka, który został zaatakowany przez rekina.

37-latek zaatakowany przez rekina na Morzu Czerwonym

Mężczyzna z Jordanii leciał ze spadochronem tuż nad Morzem Czerwonym, ciągnięty przez płynącą przed nim łódkę. W pewnym momencie z akwenu wyskoczył na niego rekin i poważnie go poranił.

Zwierzę złapało mężczyznę za stopę i poważnie poraniło - 37-latek stracił kawałek ciała. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment ataku.

Pomocy rannemuudzieliły osoby, które akurat znajdowały się w pobliżu. Udało im się w porę zareagować i Jordańczyk szybko trafił do Szpitala Wojskowego im. Księcia Haszema w Jordanii.

Lekarze poinformowali w rozmowie z mediami, że chociaż stan mężczyzny po spotkaniu z rekinem jest stabilny, atak spowodował utratę tylnej części prawej stopy, a także kilku ścięgien.

Mohammed Khalil Al Zabada ze Szkoły Wyższej Nauk Morskich w rozmowie z zagranicznymi mediami tłumaczył, że incydenty z udziałem rekinów w Zatoce Akaba są niezwykle rzadkie.

Jak twierdzi, w Morzu Czerwonym żyje wiele rodzajów rekinów. Normalnie nie pływają one nawet w płytkich wodach u wybrzeży Jordanii.

Ostatnie ataki rekinów w Morzu Czerwonym wydarzyły się w październiku i grudniu 2020 roku. Wtedy zwierzęta pojawiły się u wybrzeży Egiptu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >