Turysci.pl
morze czerwone

fot. Youtube/ Cobrapost

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rekin zaatakował mężczyznę, który uprawiał parasailing na Morzu Czerwonym. Gdy 37-latek leciał ze spadochronem nad wodą, nagle wyskoczyła na niego drapieżna ryba i złapała go za stopę, przez co doznał poważnych obrażeń.

Morze Czerwone jest popularnym miejscem fanów sportów ekstremalnych, jak m.in. parasailing. Wyjście nad wodę skończyło się jednak źle dla 37-latka, który został zaatakowany przez rekina.

37-latek zaatakowany przez rekina na Morzu Czerwonym

Mężczyzna z Jordanii leciał ze spadochronem tuż nad Morzem Czerwonym, ciągnięty przez płynącą przed nim łódkę. W pewnym momencie z akwenu wyskoczył na niego rekin i poważnie go poranił.

Zwierzę złapało mężczyznę za stopę i poważnie poraniło - 37-latek stracił kawałek ciała. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment ataku.

Pomocy rannemuudzieliły osoby, które akurat znajdowały się w pobliżu. Udało im się w porę zareagować i Jordańczyk szybko trafił do Szpitala Wojskowego im. Księcia Haszema w Jordanii.

Lekarze poinformowali w rozmowie z mediami, że chociaż stan mężczyzny po spotkaniu z rekinem jest stabilny, atak spowodował utratę tylnej części prawej stopy, a także kilku ścięgien.

Mohammed Khalil Al Zabada ze Szkoły Wyższej Nauk Morskich w rozmowie z zagranicznymi mediami tłumaczył, że incydenty z udziałem rekinów w Zatoce Akaba są niezwykle rzadkie.

Jak twierdzi, w Morzu Czerwonym żyje wiele rodzajów rekinów. Normalnie nie pływają one nawet w płytkich wodach u wybrzeży Jordanii.

Ostatnie ataki rekinów w Morzu Czerwonym wydarzyły się w październiku i grudniu 2020 roku. Wtedy zwierzęta pojawiły się u wybrzeży Egiptu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >