Turysci.pl
Tatry

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje turystka

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tragedia w słowackich Tatrach. Służby ruszyły na pomoc 49-letniej turystce, która zasłabła podczas wspinaczki na Krywań. Niestety kobieta zmarła.

W Tatrach Słowackich w sobotę doszło do tragedii. Pod szczytem Krywania 49-letnia turystka nagle gorzej się poczuła i straciła przytomność. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Kobieta zmarła.

Tatry. Nie żyje słowacka turystka

Tragedia miała miejsce tuż pod szczytem Krywania w sobotę 3 lipca w godzinach popołudniowych. Horska Zachranna Służba - słowacki odpowiednik TOPR, poinformowała, że 49-letnia słowacka turystka podczas wędrówki nagle poczuła się źle, dostała mdłości.

Krótko później kobieta straciła przytomność, a przebywający z nią kompani rozpoczęli jej reanimację. Jednocześnie wezwali na pomoc ratowników górskich.

Słowaccy ratownicy próbowali dostać się na miejsce śmigłowcem ratunkowym, jednak ze względu na złe warunki pogodowe w górach, nie udało im się dolecieć bezpośrednio do potrzebującej pomocy.

Ratownicy musieli dotrzeć do poszkodowanej na piechotę. Gdy udało im się dotrzeć na miejsce, przejęli reanimację od turystów. Było już jednak za późno, a 49-latki nie udało się uratować.

Ratownicy znieśli ciało turystki do miejsca lądowania śmigłowca, skąd zostało ono następnie przetransportowane do bazy ratowników, a następnie przekazane policji.

Zasłabnięcie turystki również w Polsce

Wczoraj do zasłabnięcia na szlaku doszło również w Polsce. Do zdarzenia doszło w Dolinie Suchej Wody. Poszkodowanej osobie pomogli ratownicy TOPR.

Mimo kiepskich warunków w Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Należy jednak pamiętać, aby zawsze dopasowywać rodzaj trasy oraz jej długość do własnych umiejętności i wiedzy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska, WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >