Turysci.pl
Tatry

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje turystka

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tragedia w słowackich Tatrach. Służby ruszyły na pomoc 49-letniej turystce, która zasłabła podczas wspinaczki na Krywań. Niestety kobieta zmarła.

W Tatrach Słowackich w sobotę doszło do tragedii. Pod szczytem Krywania 49-letnia turystka nagle gorzej się poczuła i straciła przytomność. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Kobieta zmarła.

Tatry. Nie żyje słowacka turystka

Tragedia miała miejsce tuż pod szczytem Krywania w sobotę 3 lipca w godzinach popołudniowych. Horska Zachranna Służba - słowacki odpowiednik TOPR, poinformowała, że 49-letnia słowacka turystka podczas wędrówki nagle poczuła się źle, dostała mdłości.

Krótko później kobieta straciła przytomność, a przebywający z nią kompani rozpoczęli jej reanimację. Jednocześnie wezwali na pomoc ratowników górskich.

Słowaccy ratownicy próbowali dostać się na miejsce śmigłowcem ratunkowym, jednak ze względu na złe warunki pogodowe w górach, nie udało im się dolecieć bezpośrednio do potrzebującej pomocy.

Ratownicy musieli dotrzeć do poszkodowanej na piechotę. Gdy udało im się dotrzeć na miejsce, przejęli reanimację od turystów. Było już jednak za późno, a 49-latki nie udało się uratować.

Ratownicy znieśli ciało turystki do miejsca lądowania śmigłowca, skąd zostało ono następnie przetransportowane do bazy ratowników, a następnie przekazane policji.

Zasłabnięcie turystki również w Polsce

Wczoraj do zasłabnięcia na szlaku doszło również w Polsce. Do zdarzenia doszło w Dolinie Suchej Wody. Poszkodowanej osobie pomogli ratownicy TOPR.

Mimo kiepskich warunków w Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Należy jednak pamiętać, aby zawsze dopasowywać rodzaj trasy oraz jej długość do własnych umiejętności i wiedzy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska, WP

Podobne artykuły

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >